ALTIN 533,79
DOLAR 9,3295
EURO 10,8506
BIST 1.431
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İzmir 24 °C
Az Bulutlu

Urla CHP ve Ada Hastanesi – Dedikodu Nalan

08.11.2012
4.083
A+
A-

Cancağızlarım, seçim ortamına veya eskilerin deyimiyle ( sathı mailine), kaygan zeminine girdik, kazanlar fokur fokur kaynıyor. Bakalım bu sefer CHP de delegeler mi seçecek, yoksa genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu mu seçecek, göreceğiz..

Geçen seçimlerde anımsarsınız oğul , genç avukat Baratalı , Dr Mustafa Aras ve Selçuk Karaosmanoğlu arasında bir rekabet yaşanmıştı. Dr. Mustafa Bey seçilmişti, seçilecekti, seçildi, falan derken sonra Baykal eski Başkan’ı tercih etmişti .
Birçok CHP li bu olaya tepkili idiler. Dr Aras’ın eşi de malum eski İmar müdiremiz idi ve sonunda ailecek Aliağa’ya gittiler.

Aday adayları olarak niyetli veya hatta kararlı olarak adı geçenlerden benim duyduklarımı hemen paylaşayım. Bülent Baratalı eski Belediye Başkanı ve sonra Milletvekili, tekrar Başkan olmak istiyormuş.

Urla’lılar arasında çok sevenleri var. Yeni Urlalılar ise bilhassa isminin ana caddeye verilmesini epeyce yadırgıyorlar. Buraya göçen ve CHP üyeliğini de nakletmek isteyenler geçmişte epeyce zorluklar yaşamışlar diye duydum.
Selçuk Karaosmanoğlu Başkan da artık bu dönem son demişti ama son konuşmalarını dinleyenler bir kez daha aday olacağını söylüyorlar. İsmi kısaca tüm konuşmalarda CHP aday adayı olarak geçiyor.

Urla’nın sevilen iş adamı, mühendis Murat Gül de aday olacağı sinyallerini vermişti. Birçok Urla’lı Murat Gül’ün Urla CHP ye yepyeni bir hava vereceği ve AKP ‘nin kazanmasına engel olabilecek tek isim olduğunu söylüyor.
Bir başka aday isim de Dr. Levent Köstem imiş. İzmirli bazı işadamlarının da desteği arkasındaymış. Buca CHP de epeyce karışıklığa neden olduğunu duyduğum Köstem bir ara CHP den ayrılmış ama sonra geri dönmüş diye duymuştum. Basın ile arasının iyi olduğu bilinen Levent Bey’ hakkında çok iyi yatırımcı en büyük müzeyi kuracak , evini bile sattı, çok iyi çiftçi diye haberler çıkıyor. İyi bir spor hekimi olduğunda çoğunluk hemfikir. İyi bir örgütçü olduğu konusunda ise konuştuklarımda epeyce tereddüt vardı. Hatta Urla ve ülke CHP camiasının önde gelenlerinden birisi Levent Beyin aday olacağı söylendiğinde artık alaycı olarak mı, yoksa şaşırdığından mı “Hangi partiden?” diye bile sormuş diye duydum.

Bazıları da CHP kimi aday gösterse, o seçilir diyorlar.

Cancağızlarım ben şahsen yeni Urla’lıların ve Çorum’luların bu seçimde fark yaratacaklarına inanıyorum ve hiçbir parti için bu belediye seçiminin “çantada keklik” olduğunu düşünmüyorum. Eski Bakan Yılmaz Karakoyunlu da Aza olmak istiyormuş. Bu konuda beyanatlar vermiş ( Bakın ben ne kadar hizmete hazır ve alçakgönüllüyüm dercesine). Hangi partiden aday olacak bilemiyorum, uzun monologları ile ünlü Karakoyunlu, birçok konunun ve bilhassa Karakoyunlu uzmanı 76 yaşında aza olarak Belediye Meclisine girerse oturumların uzun olacağı ve renkleneceği ama diğer taraftan da zenginleşip daha üst seviyede gerçekleşeceği kesin. Ben niyetini alkışlıyorum.

Sağlıkta reform?

Sağlık Bakanlığı’nın uygulamaya koyduğu “Sağlıkta Dönüşüm Projesi” kapsamında il sağlık müdürlükleri kaldırılırken yerlerine Halk Sağlığı Müdürlükleri kuruldu. İl Sağlık Müdürü’nün valinin sağlık danışmanı olarak görev yapacağı sistemde illerin sağlığından sorumlu genel sekreterler atandı.

Seferihisar Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Şenol Tunçel görevden alındı, yerine Konak Doğumevi Başhekim Yardımcısı Zeki Yılmaz geldi.
Çeşme Alper Çizgenakat Devlet Hastanesi Başhekimi Halis Bağ, Urla Devlet Hastanesi’ne atandı. Bu yazının yayınlandığı tarihte hem Urla, hem Çeşme hastaneleri websitesinde Halis Bağ Başhekim olarak gözüküyor.

Başhekimler ve yardımcıları yanısıra, Başhemşireler ve Hastane Müdürleri ve yardımcıları da değişti. Bir kısmı buna AKP kadrolaşması derken bir kısmı da olumlu bir değişim diyor. Kadrolular devrini sözleşmeli atanmışlara bırakıyorlar. Hatta kaynayan kazanlarda sözleşmeli işe alınan yeni isimlerden bazılarının atanmadan önce boş kağıda istifalarının da alındığı söyleniyor. Daha amerikanvari bir sistem yerleşiyor anlaşılan cancağızlarım, umarım vatana millete hayırlı olur. Daha fazla “Sen benim kim olduğumu biliyor musun?” tavrı ile inşallah karşılaşmayız.

Urla Hastanesinin yeni yönetimine biz elimizden geldiğince destek olmaya çalışacağız. Desteğin yolu malum kritikten geçer. İlk olarak ek poliklinik binası önünde kurumuş ve yıkılmayı bekleyen çam ağacının resmini yayınlayarak başlayalım aman bu lodosta birisinin başına düşmesin! Sağlıcakla kalın cancağızlarım. D:Nalan

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Aysen35 dedi ki:

    Chp ne olursa olsun kazanacaktır!