ALTIN 720,04
DOLAR 12,4902
EURO 14,1332
BIST 1.776
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İzmir 23 °C
Sağanak Yağışlı

Ne yutarsan o işte.. İskender Orbay

05.05.2014
1.334
A+
A-

Ne yutarsan o işte..

Ne yutarsan o işte…Başka bir şey yutmazsın. Dünya da binlerce yıldır gerçek budur. Son çeyrek yüzyıldır batı emperyalizmi sizi bu ana temada doyurmakta. Ama amaç Türkiye yi uşakları ile talan etmek ve mahvetmek. Yani kölelerini su başına getirerek, halkı mezalim altında ezmek ve de sömürmek.

Kime ne oluyor ? Olan sadece vatandaş a oluyor. O da kurusu, tuzusu , sepet sepet olan değil, gerçek vatansever vatandaş a oluyor. Ezilmekte olan halk şu an mazlum ve de biraz da şaşkın konumdadır. Gerçekte basiretli olunsa vatandaş çok şeyin üstünden gelir ama ama kitledeki şu eziklik çığlıkları altında biraz da tedirgin ve hareketsiz. Bu da karşıdaki ezen emperyalist ezme mekanizmasını güçlendirmekte..
Burada şu var…Halk artık sanırım öylesine güvensiz olmakta ki, belki de kendisine bile güvenemiyor son dönemde. Ne sabır kaldı, ne birlikte örgütlenme ne de birlikte güven içinde direnme. Kısaca ne yutarsan o işte. Bu zokayı yutmada 80 itibariyle rezil manisalı kenan evren isimli emperyalist şeytan ile sunulmaya başlanıldı.
Demokrasi ve de diğer benzer masallar ile, yasa derken sonunda oldu gizli kasa…Dikkati çeken zalimlerin karşısında bu zokayı yutarsanız, sazan gibi suda bilinçsizce süzgeç sallanır…Bu zoka yutmak da biraz yapısal eksiklik de içermekte. Düşünün karşıtlar yani emperyalizmin din bezirganları şunu yapıyorlar, dini istediğince hamur ederek kullan, at, sat , cebe kat…Diğer tarafta da bazı parazit sesler var.
Yok marsistmiş, yok leninistmiş, yok metafizimci imiş.Hadi be. Yok direnişçi imiş, yok sosyal demokratmış. Huuu, palavra ile eylem olmaz. Düşünce ya da Yahudi doktrincilerin savunucusu olmak yetmez. Niçin Yahudi yazdım şimdi…Basit, lenin, marx bunlar soy olarak yahova dan, yahudi kavimin den gelmiyorlar mı ?
Bunları hala güzümüzde kör misali savunanlar var. Belki de bu satırları okuduktan sonrada Yahudi teorisyenlerin avukatlığına soyunanlar da olacaktır, hiç de umurum da değil. Acı ama gerçek bu. Biraz karşındakinin canını sık, senden kötüsü yok. İşte böyle…Ne yutarsan o işte…Son haftalarda toplum yine zoka ile yemleniyor…Köşke kim çıkmalı. Ulan köşke önce adam olan çıkmalı ,siz değil. Dahası madem bende yüksek tahsilliyim, ben de çıkabilmeliyim, sadece siz iki ruh cücesi değil…Benim artılarım bu cücelerden daha fazla, bir kere ATATÜRK ve Devrimleri muhafızıyım. İki, sabıkam yok. Soyum a gelince, şükürler olsun ben TÜRK Soyundanım. Aileme gelince RAUF DEDEMDEN İTİBAREN TÜMÜ CUMHURİYETİ KURMA VE DE KURTULUŞ SAVAŞI YILLARINDA VATANA HİZMET ETMİŞLERDİR…

Diğerleri gibi sürüngen soylu, Türk olmayan, sadece din tüccarı ,emperyalizmin destekçisi zulümkar olmamışlardır. Tabii ben kendimi misal olarak ortaya koydum. Kim Çankaya ya aday koşullarını taşıyorsa, pek ala olabilir, hatta da olsun. Dahası siyasetçi olmayan ,koşullara sahip her vatandaş, kadın ya da erkek keşke bu 2 li dışında aday olsa. Mevcut ikili aday ,sadece emperyalizmin ancak insan katliamı yapma konumundaki canavarın kanlı dişleri gibiler. Gün zokayı yutmama, zokadan uzak kalabilme günüdür. Din tam sömürgede…Baksanaza tarih rus hürrem den ve dizilerinden öğreniliyor. Sözde muhteşem evlad katili süleymanın kanuncu olması ile , zamanımızdaki temsilcisi onun kanun uygulayıcısı olmak arasında ne fark var ? Hiç bir fark yok…Bir de saray hırsızı, hazine indra-gandisi rüstem paşa, o da Osmanlının en azgın hırsızlarından değil mi idi, din bezirganlığı yaparak. Artık yutmaya PAYDOS demek zamanıdır. Ya da boğazımızdan en doğrusu, en hakkedileni, ne namuslusu geçmeli…Zokayı yutmaya ben şahsen HAYIR diyorum ve de kitleleri ciddi ve ahlaklı olarak, sevgi ile birbirine bağlanmalarını bekliyorum, beklemek ötesi istiyorum da.. Bizler hak ettiğimiz gibi olmalıyız. Dünyanın en pahalı benzini, en pahalı ekmeği, en pahalı elektirik i, en pahalı doğal gazı, en ucuz işçiliği, en çok cezaevine atılan basın mensubu, ordusunun komutasındaki görevli emekli ya da değil subay kadrosunun hapislerde çürütüldüğü, dünyanın vergi kaçakçılığında 2.ci sırada olduğu, seçim adı altında bin bir sahtekarlık ile hep kazanan din tüccarları yönetiminin evrende sadece 3 tane olduğu ve bunlardan birisinin de biz olduğumuz, her yıl eğitimiz değiştirildiği, din için var olan yönetim bütçesinin var olan 12 bakanlık bütçesinden daha çok olduğu başka bir ülke olmadığı, dört yanındaki tüm komşuları ile kanlı-bıçaklı olunduğu , camilerde artık sadece muaviye dönemi işlemlerinin yapıldığı tek islem ülkesi olduğumuz, bir ülke konumunda olmayı biz ULUS hiç HAK etmiyoruz.

Sahte ve uyduruk Müslümanlığa ben HAYIR diyorum, sizi bilmem. Ben insanın insanı kanunsuzca sömürmesine de HAYIR diyorum, sizi bilmem….Özetle 68 de söylediğimiz gibi….Kul a kulluk yetsin artık, bu keşmekeş bitsin artık….Her türlü hegomonya ile ,insanları duvarlar ardına atmayı da ben kabullenmiyorum. Ne yutarsak o olmama dönemi bitmeli. Ağustos a az kalmakta. Haziran Temmuz derken oldu Ağustos ve de seçim…. Beyin yıkama lokmalarının da uzak olarak birlikte ÇANKAYAYA sahip çıkmak boynumuzun borcudur..
Süre az ve de yapılması gerekenlerde çok. Ben hiçbir siyasi partiye inanmadığım ve de güvenmediğim için-şu andakilere itimadım hiç yok- Cumhuriyet ve ATATÜRK Devrimlerinin sürekliliği için ÇANKAYAYA sahip olalım, o yeri emperyalist kölelere teslim etmeyelim ve de bunun içinde şu partizanlık hastalığından da uzak duralım. Benim fikirlerim böyle ve sadece beni bağlar. katılıp katılmamak da kişilere ait…Ancak vatana ve değerlerine sahip çıkmak hepimizi bağlar. Bağlamayanın da gereğini yapar bende onu layık olduğu yere bağlarım. Bu da böyle biline…Satırlarımdan kim ne anlarsa da anlasın…
Bu topraklar bundan böyle iftiracıların, ,vatana ihanet edenlerin,sorumsuzların, korkakların, çıkarcıların, yağcıların, hırsızların, çalanların,kendini satanların, ulusun mallarını talan eden,toplumu ve toplumun değerlerini hiçe sayanların toprağı olmayacaktır. Bu Ulus da, vicdanlı, adaletli, mesuliyetini bilen, namuslu, onurlu, Cumhuriyet ile gururlu, Atası ile şanslı ve de onu tek önder kabul eden, bir toplum olmak zorunluğunu yaşayacaktır….Beyin ve vicdan ile el ele olarak bu dönemde birbirimizi saralım, sevelim ve ortak CUMHURİYET yolunda yürüyelim… Ege den ve Atamın şehri Efe İZMİRDEN herkes e selamlar olsun..
O R B A Y ..

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.