ALTIN 965,28
DOLAR 16,1920
EURO 17,4658
BIST 2.438,84
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İzmir 33 °C
Parçalı Bulutlu

Güzelbahçe Belediye Bşk aday adayı Mustafa Gürkan

29.08.2013
1.223
A+
A-
Güzelbahçe Belediye Bşk aday adayı Mustafa Gürkan
Reklam

BASIN BÜLTENİ /
Güzelbahçe Değişim Derneği Başkanı Mustafa Gürkan CHP Güzelbahçe aday adayı oldu.
Gürkan, CHP Güzelbahçe İlçe Başkanlığı’na dosyasını teslim etti. Ardından destek vermeye gelen çok Güzelbahçe’liye bir de konuşma yaptı. Kendisine destek vermek amacıyla İzmir İl Kadın Kollar Başkanı Özgün Utku da katıldı.

Konuşmasında Gürkan:
CHP’nin değerli yöneticileri, Güzelbahçe’nin muhtarları,demokratik kitle örgütü temsilcileri, saygı değer basın mensupları, sevgili Güzelbahçeli’ler, hanımefendiler, beyefendiler… Hepinize hoş geldiniz diyorum.
Bugün Güzelbahçe Belediye Başkanı olabilmek için resmi başvurumu yaptım. Güzelbahçe’yi yeniden inşa etmek için kolları sıvamış bulunuyorum. Şimdi sıra, siz değerli Güzelbahçeli’lerden vize almaya gelmiştir.

NEDEN ADAYIM
Önceki belediye başkanımız sayın Ertan Avkıran’ın ve şimdiki belediye başkanımız sayın Mustafa İnce’nin Güzelbahçe’ye birçok hizmetleri olmuştur. Bir Güzelbahçeli olarak kendilerine çok teşekkür ediyorum. Güzelbahçe’ye çakılan her çiviyi önemsediğimi özellikle ifade etmek istiyorum.
Cumhuriyet Halk Partisi’nde adaylık yarışı yoktur; proje yarışı vardır. Ben projelerime güvendiğim için belediye başkanlığına talibim.
Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’nin profesörlerinden eğitim aldım. Bir mülkiyeli olarak bu bilgileri Güzelbahçe’ye aktarmak için bu göreve talibim.
Yıllarca kendi hayatımı kurmak ve kazanmak için dünyanın 30 ülkesini gezdim, uluslararası ticaret yaptım. Uluslararası görgü bilgi ve tecrübelerimi Güzelbahçe’de değerlendirmek için bu göreve talibim.
Babam, Köy Enstitüsü mezunu Töbder’li, Atatürkçü bir öğretmendi. Babamdan öğrendiğim devrimci düşünceyi, sosyal demokrat felsefeyi Güzelbahçe’de yaşatmak için bu göreve talibim.
Güzelbahçe Değişim Derneğinin Başkanıyım. Sivil toplum kuruluşlarının kamudaki sesi olmak için bu göreve talibim.
23 yıldır kendi işimi yürütüyorum. Sıfırdan başladığım iş hayatımda, 83 kişinin istihdam edildiği 4 işletmenin yöneticiliğini sürdürmekteyim. Ekonomi vizyonuma güveniyorum. Bundan sonraki hayatımı Güzelbahçe’ye adamak istiyorum. Güzelbahçe’yi yeniden inşa etmek için Güzelbahçe Belediye Başkanlığına talibim.

NELER YAPACAĞIM
Güzelbahçe’de yapılacak birçok işin ve çözülmesi gereken önemli sorunların bizleri beklediğinin farkındayım. Öncelikle Güzelbahçe’yi çok iyi tanıdığımı, ekibimle birlikte her gün Güzelbahçe’yi karış karış gezdiğimi ifade etmek istiyorum.Guzelbahçe’de hayata geçirilmesi gerektiğine inandığımız 37 adet proje belirledik. Bunu bir kitapçık olarak kamuoyunun görüşüne sunduk. Bu projeleri sizlerle müzakere etmek istiyorum. Sizlerden bu projelere ilişkin değerlendirme yapmanızı, eleştirmenizi ve katkı koymanızı istiyorum. Amacım yerel seçimlere idealist bir projeler dosyasıyla girmektir.
Sizlerden Güzelbahçe Belediye Başkanlığıyla ilgili mazbatayı aldığım takdirde ilk işim, Güzelbahçe Belediyesinin Bütçesini geliştirmek ve gelirlerini artırmaya yönelik çalışmalar yapmak olacaktır. Alanında uzman kişilerden oluşan proje ekibi ve danışman grubu kurduk. Danışman arkadaşlarım bu konuda çalışmalar yapmaktadırlar. Adaylık sürecimde bu konuyla ilgili daha detaylı bilgiler vereceğim.
Güzelbahçe Belediyesi’nin kendi öz kaynaklarıyla önemli yatırımlar yapacağız. Birlikte ortak projeler yapabilmek için İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin kapılarını aşındıracağız. Devletin yapması gereken kamu yatırımlarının Güzelbahçe’ye getirilmesi için mücadele vereceğiz. Son olarak, özel sektörün Güzelbahçe’ye yatırım yapması için belediye olarak teşvik edici girişimlerde bulunacağız.
Bu bağlamda öncelikli hedeflerimiz sağlık, ulaşım, eğitim, turizm ve tarımla ilgili projeleri hayata geçirmektir. İmarla ilgili sıkıntıları gidermeye yönelik çalışmalarımız olacaktır.

İŞTE SOMUT PROJELERİM
Güzelbahçe’ye tam teşekküllü bir hastane yapılması için çaba sarf edeceğiz. Yaşadığımız yüzyılda, İzmir’in gözbebeği olan bu ilçedeki sağlık ayıbını çözmeye kararlıyız.
Güzelbahçe’nin trafik sorununu bitirmek istiyoruz. Güzelbahçe’ye kapalı ve açık otoparklar yapacağız. Deniz ulaşımından yararlanabilmek için feribot seferlerinin başlatılması konusunda çaba sarf edeceğiz. Otoban gişelerinin kaldırılıp çevre yolunun ücretsiz hale gelmesi için mücadele edeceğiz. Bunun için çok haklı nedenlerimiz olduğunu söylemeliyim.
Güzelbahçe’ye eğitim yatırımlarının gelmesini teşvik edeceğiz. İlçemize bir üniversite kurulmasını istiyoruz.
Güzelbahçe’de yüzyıllardır tarımsal üretim yapılmaktadır. Zamanında Osmanlı saraylarına Güzelbahçe’den gönderilen incir, sofralık üzüm, balık, kesme çiçek, zeytin ve narenciye üretiminin canlandırılması ve geliştirilmesi için bir tarımsal üretim kooperatifi kurulmasına önderlik edeceğiz. Ürünlerimizin iç ve dış pazarla buluşmasını sağlayacağız.
Günübirlik turizmi geliştireceğiz. Plajlarımızı ve sahil bandını yeniden düzenleyeceğiz. Bisiklet parkurları oluşturacağız.Güzelbahçe teleferiğini inşa edecek ve beraberinde doğa yürüyüşü parkuru oluşturacağız. Doğa ve bisiklet dernek ve organizasyonlarına yer temin edeceğiz. Bu tür sivil toplum kuruluşlarıyla işbirliği yapacağız.
Atatürk mahallesindeki imar sorununu 18 uygulamasıyla çözeceğiz.
Çamlı, Payamlı ve Küçükkaya köylerinin meydanlarını yeniden düzenleyeceğiz. Bu köylerin Bütünşehir Yasası’ndan kaynaklanan gelir ve taşınmaz mal kayıplarını telafi edecek yatırımlar yapacağız. Bu üç köyümüzde çocuklara, kadınlara ve gençlere yönelik sosyal alanlar kuracağız.
Yelki’nin ulaşım sorununu çözeceğiz. Yelki’ye açık hava sineması yapacağız. Yelki mezarlığının alt yapı ve peyzaj sorununu çözeceğiz. Yelki mezarlığına sadece Yelkililer’indir. Diğer mahalleler için yeni gömü alanları oluşturulması konusunda çaba sarf edeceğiz. Acılı ailelerden gömü için mezar yeri ücreti alınmasının önüne geçeceğiz.
Güzelbahçe’deki sivil toplum örgütlerine ve muhtarlara ihtiyaç duydukları çalışma ofisi ve alt yapıyı sağlayacağız.
İşsizlik ve istihdam sorununu çözmek için doğrudan ve dolaylı yatırımlar yapacağız. Belediyeye alacağımız yeni çalışanların Güzelbahçe’de ikamet etmesine özen göstereceğiz.
Küçük ve orta ölçekli esnafı koruyacağız. Belediye olarak yapacağımız yatırım ve malzeme alımlarımda Güzelbahçe’deki esnafa öncelik verilmesine özen göstereceğiz.
Kadınlara mikro kredi verilmesine hakemlik edeceğiz.
Gençler için yabancı diller kulübü kuracağız. Atatürk evi ve kütüphane oluşturacağız. Güzelbahçe Spor Kulübü’nün kapsamının genişletilmesi için destek vereceğiz. Hobi garajını kuracağız. Seramik, resim ve vitray sanatçılarını Güzelbahçe’den yetiştireceğiz.
Çocuklar için ‘’World of Children’’ projesini hayata geçireceğiz. Türk ve dünya çizgi film kahramanlarının eğlenceli dünyasını Güzelbahçe’ye taşıyacağız.
İlçenin diğer mahallelerinin kendine özgü sorunlarına ve genel olarak Güzelbahçe’nin ihtiyaçlarına yönelik çözüm önerilerimize ve projelerimize ileriki günlerde yayınlayacağımız kitapçıkta yer vereceğiz.

GÜZELBAHÇE’YE DAİR BAZI İTİRAZLARIM VAR
Bunların dışında Güzelbahçe’de yürütülen bazı uygulamalara itirazlarımız bulunmaktadır. Bunları dile getirmeye devam edeceğiz ve gerekli önlemleri almak için mücadelemizi sürdüreceğiz.
Efem Çukuru’ndaki altın madeninin insana ve doğaya zararlı uygulamalarına son verilmesini istiyoruz. Altın için ağaçlarımızın kesilmesini istemiyoruz. Tarım yaptığımız verimli topraklarımızı ve içme suyumuzu zehirleyen bu uygulamaları kabul etmiyoruz.
Siteler Mahallesi’ndeki plajın ortasına kurulan gemi trafiğini gözetleme kulesinin kaldırılmasını istiyoruz. Güzelbahçe’deki en büyük plajımızı işgal eden bu çirkin görüntü bir an önceortadan kaldırılmalıdır. Bu kulenin insansız olarak faaliyet göstermesi için kurulacak elektronik tarama sistemlerinin yayacağı radyasyona maruz kalmak istemiyoruz.
Yapılmakta olan balıkçı barınağı için denizin bilinçsizce doldurulmasına son verilmesini istiyoruz. Biyolojik deniz hayatına ve deniz florasına daha fazla zarar verilmesinin önüne geçilmelidir. Bu balıkçı barınağıyla ilgili tamamlayıcı yatırımların bir an önce yapılmasını diliyoruz. Öncelikle bir alt geçit yapılması gereklidir. Ayrıca büyük bir yeraltı otoparkı yapılmalıdır. Bu balıkçı barınağı için Güzelbahçe dışından gelecek olan kişilerin nerede kalacağı ve çocuklarının nerede eğitim göreceğiyle ilgili soruların cevaplanması; barınma ve eğitimle ilgili yatırımların yapılması gerekmektedir. Balıkçı barınağıyla ilgili Güzelbahçe’deki sivil toplum kuruluşlarına ve halka ayrıntılı bilgi verilmelidir.

BELEDİYEDE VE İLÇE ÖRGÜTÜNDEKİ TANSİYONA BAKIŞIM
Belediye başkanı olduğum zaman ilçedeki siyasi tansiyonu düşüreceğim. Belediye çalışanlarına yönelik bir kıyıma kesinlikle müsaade etmeyeceğim. Herkes işine kaldığı yerden devam edecek, her belediye çalışanı yeteneğine ve mesleki kariyerine göre değerlendirilecektir.
Adaylık sürecimin başlamasından itibaren herkesle el sıkışacağım. Güzelbahçe’de CHP’yi büyütmek ve daha büyük kitlelere ulaşmasını sağlamak için mücadele edeceğim. İlçe örgütümüzde özgür siyaset yapmanın, ifade özgürlüğünün ve temsil haklarının yerine getirilmesine destek olacağım. Dedikodu, önyargı, güvensizlik ve dar grupçu siyaset anlayışının karşısında olacağım. Yeni ve tertemiz bir sayfa açarak halkçı, demokrat ve icraatçı bir siyaset anlayışının temellerini atmak için savaş vereceğim.

TEK ADAYLA GENEL MERKEZE GİDELİM
Diğer aday adaylarına kapım her zaman açıktır. Ortak paydalarda bir araya gelmek ve birlikte daha da güçlenerek mücadele vermenin yollarını aramaktan yanayım. Belediye başkanlığı için diğer aday adayı arkadaşlarımın ve meclis üyeliği için aday adayı olan partili arkadaşlarımın bana bir şans vermelerini ve beni denemelerini diliyorum. Aynı görüşte olmadığımızı düşünen arkadaşların desteğini de ödünç olarak istiyorum. Gücümüzü bölmeyelim. Güzelbahçe’deki kent hayatında ve yerel siyasette radikal değişiklikler yapmak için güçbirliği yapalım diyorum. Gelsinler, meclis üyeleri listesini birlikte oluşturalım. Yerel siyaseti birlikte dizayn edelim. Güzelbahçe’yi birlikte yönetelim. Temennim odur ki, tek aday olarak genel merkeze gidelim.

YERELDEN ULUSALA
Unutmayalım ki, yerelde ne yaparsak yapalım siyasi ve iktisadi sorunlarımızın çözülmesi, iktidarın değişmesiyle mümkün olacaktır. Güzelbahçe’nin kurtuluşu Türkiye’nin kurtuluşuna bağlıdır. Ülkemizdeki demokrasi ve özgürlük sorunu çözülmeden; kuvvetler ayrılığı ilkesi uygulanmadan gerçek demokrasiden bahsetmek mümkün değildir. Gelir dağılımındaki adaletsizliğin çözülmesi, ulusal ve yerli sanayiinin gelişmesi, istihdam sorununun bitirilmesi, enerji, eğitim, sağlık, güvenlik alanlarında yeniden kamu yararının gözetilmesi, emperyalist güçlerin valizlerini toplayıp Türkiye’yi terk etmesi, CHP iktidarında mümkün olacaktır. Tam bağımsız Türkiye’ye giden yolun fitilini Güzelbahçe’den ateşlemek için desteğinizi istiyorum.

Cezaevlerinde haksız yere tutulan gazeteciler, yazarlar ve öğrencilerimiz var. chp iktarında bunların hesabını soracağız.
Silivri’de hukuk katliamı yaşanıyor. Chp iktidarında Silivri’nin hesabını soracağız!
Gezi olaylarında savunmasız, gencecik fidanlarımızı kaybettik. Chp iktidarında gezi’nin hesabını mutlaka soracağız.
AKP diktatörlüğünü yıkıp, Kemal Kılıçdaroğlu’nu başbakan yapacağız.
Güzelbahçeli’yiz, haklıyız kazanacağız!

Değerli katılımlarınız için teşekkür ederim.

Mustafa Gürkan

Reklam
Yasemin Tutal
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.