ALTIN 787,14
DOLAR 13,7253
EURO 15,5558
BIST 1.910
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İzmir 19 °C
Gök Gürültülü

Akp Başkan adayı Eroğlu ile Sohbet “Urla Hak Ettiği Hizmeti Mutlaka Almalı”

08.02.2014
2.527
A+
A-

imageÖZ GEÇMİŞ:
1974 Urla Nohutalan köyünde doğdum.İlkolkul,Orta Okul ve Liseyi Urla’da tamamladım.1996 Buca Eğitim Fakültesi Tarih Öğretmenliğinden mezun oldum.1996-2001 yılları arasında Ankara Şereflikoçhisar Sınıf Öğretmenliği 1 yılın ardından Tarih Öğretmenliği branşıma geçerek görev yaptım.2001 yılında Urla İskele İlk Öğretim Okuluna Sosyal Bilgiler Öğretmeni olarak atandım.2002 Ocak 15 tarihinde Urla Uzunkuyu Okulunda Müdür Yardımcılığına başladım.2005 yılında Okul Müdürü olarak aynı okula atandım.2010 Şubat ayı Urla Şehit Kemal ilk öğretim okuluna müdür olarak atandım.2010 yılında Ahmet Yesevi Üniversitesi Eğitim Yönetimi ve Denetimi alanında Yüksek Lisansımı tamamladım.2010-2011 yılları arasında Karaburun İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü görevinde bulundum. Şehit Kemal Okul Müdürü iken Aralık 2012 tarihinde İzmir Milli Eğitim Müd. İnşaat ve Emlak Şube Müdürü olarak görevlendirildim.Cumhuriyetimizin 90. Yılında 29 Ekim 2013 Adalet ve Kalkınma Partisinden Aday Adaylığı başvurumu yaptım. 24 Ocak 2014 tarihinde de aday olarak AK Parti’de şuan Urlalı hemşerilerime hizmet için aday oldum.

Soru 1: Urla’daki yerel siyaseti nasıl buluyorsunuz?

Cevap 1:Yetersiz buluyorum.Yetersiz bulduğum için zaten siyasete atıldım.Var olan Belediye Başkanımız yeterli mi ? Değil.Yeterli olsa Cumhuriyet Halk Partisi’nden 10 tane aday çıkmazdı.Demek ki kendi Belediye Başkanlarını bile beğenmeye yetersiz gören bir CHP Başkan Aday Adayları söz konusu.

Urla’mızın potansiyeli çok yüksek.Yarımadanın merkezinde bir ilçemiz hak ettiği hizmetleri bu güne kadar hiç alamadı dersek tam yeridir.Potansiyeli yüksek bir turizm yerleşimidir.Tarih Deniz,Sağlık Turizmi Urla’mızın gelişmesinde katkı sağlayacaktır.Urla’mızın sihirli değnek dediğimizin alanları “Bakir” alanları vardır.Bunlarla ilgili ben bir Tarih Öğretmeni olarak en çok üzüldüğüm Urla’nın hemen hemen her köşesinde,her köyünde tarihi eserlerimiz var.Roma dönemine ait,Pers dönemine,Bizanslılar dönemine,Osmanlı ve Selçuklu bu döneme ait olmasına rağmen bu yerimize gelip bir tane turist kafilesi görmedim.Turist gelmezse esnaf ne yapsın ? Gelen turistin katkısı esnafımızın kazancına kazanç katacaktır.Bunlar olmayınca en büyük sorun olan işsizlik sorunu kedini gösteriyor.Gençlik iş sahaları kısıtlı olur ondan sonra da uyuşturucu kullanma yaşı 10-11’e kadar düşer tabi ki ve bir Eğitimci olan beni çok üzüyor.

Soru 2:AK PARTİ’NİN son zamanlardaki yükselişini nelere borçlusunuz ?

Cevap 2:Urla’daki yükselişi Urlalı hemşerilerim,Hasan amcam,Ahmet amcam,Babam,Süleyman Dayım,Eniştem,Teyzem,Halam,Urla’daki yerel hizmetlerin yetersizliğinden,yaşam alanlarının dağınıklığından,yaşam seviyelerinin yükselmediğinden şikayetçiler.Bundan önceki Başkan olsun,var olan Belediye Başkanı olsun Urla’nın önünü açacak yaşam ve ferah seviyelerini yükseltecek işler icraatlar yapılmadığı sürece artık Urlalı şu karara vardı “Ben artık değişim istiyorum.Hizmet yapacak,sorunlarımızı çözecek birilerini istiyorum.” 2002’de kurulmuş olan Adalet ve Kalkınma Partisi’nin 11 yılda yaptığı icraatları da halkımız çok iyi biliyor, görüyor. Hastanesinde,Okulunda, Ulaşımında,Sağlığında,Eğitiminde yaşıyor,yaşadığı içinde bir AK Parti felsefesinde olan bir Belediye Başkan Adayıyım.Buraya Başkan olarak seçersek AK Parti’de hizmet felsefesi var.İnsanın merkezi olan insan sevgisi var.İnsanın sorunlarını çözme sevgisi var.Sevdası var.Bunları halkımız bildiği için AK Parti Adayı Erşan EROĞLU’na oy verecek.

Soru 3: Urla’da ilk projeniz ne olacaktır ?

Cevap 3:Urla’nın sorunlarını çok iyi biliyorum.Çok projelerim var.Gerek Gençlere,gerek Bayanlara yönelik çok güzel projelerimiz var.Projelerimizin hazırlıkları devam ediyor.Projelerimiz hemen değil zaman içerisinde halkımıza sunmayı düşünüyorum.İlk projem Erşan EROĞLU ilk koltuğa oturduğunda bir hafta içinde “Ya biz yıllardır ne yapmışız ?” İlk bir haftada Bir Belediye Başkanı nasıl olur ? Bir Belediye hizmeti nasıl olur ? Bunu göstereceğim ve Urlalı hemşerilerim bunu yaşamlarında fark edecekler.İlk projem bunda saklı.

Soru 4: Son dönemlerde Ada Hastanesi’nin bulunduğu Ada Başbakanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan tarafından alındığı idda ediliyor.Gerçi Başbakanımız açıklama yaptı fakat birde sizden duymak istiyoruz ?

Cevap 4:Bizi doğrudan ilgilendiren kısmı Ada Hastanesi’nin bulunduğu Adanın satılması söz konusu değil,kimse almamıştır.Ada Hastanesi’nin bulunduğu Ada tamamıyla Urla’nındır,Urla’nın olacaktır.

Yolsuzlukla ilgili tüm açıklamaları Başbakanımız yapmıştır,Binali Bakanımız yapmıştır.Şuan yargıdadır.Başbakan Tayyip Erdoğan çok güzel bir açıklama verdi.”Eğer oğlumda olsa affetmem.” Binali Bakanımızda aynı şekilde “Bacanağımda olsa böyle bir şey yaptıysa,varsa böyle bir şey bacanak macanak dinlemem” demiştir.Yanlış yapan mutlaka yargıda hesap verecektir.Yargıya güveniyoruz ve yargı sağlıklı bir karar verecektir.

Urla halkı ve eğitim camiası çok iyi tanır bizleri Yeniköy Babam Süleyman Eroğlu’nu çok iyi tanır.Büyük baş hayvancılıkla uğraşıyor. Sülalem, geçmişim, her şeyim bellidir.Araştırılmaya her an hazırım.Uzunkuyu’da 10 yıla yakın eğitimcilik yaptım.Yediköy’den benim kişiliğimi,karakterimi,hizmete bakış açımı,siyasete bakış açımı,sorunlar karşısında üzerine giderek çözüm bulduğumu bilirler.Uzunkuyu İlk Öğretim Okulu Öğretmenleri ve halkı,YediKöy velileri ve Şehit Kemal ilk Öğretim Okulu Öğretmenleri ve velilerinden Urla’nın tüm Okulları ve Öğretmenlerinden rahatlıkla sorup benim yöneticilik anlayışımı,hizmet anlayışımı öğrenebilirler.

-Başkanım röportaj esnasında çok suskun fakat içinizde fırtınalar kopuyormuş görüyorum.Suskun yapınız mı vardır ? (gülümseyerek anlatmaya devam eder…)

Erşan Eroğlu genç kadrosuyla ; solda basın danışmanı, sağda baş danışmanıyla sahada..

Erşan Eroğlu genç kadrosuyla ; solda basın danışmanı, sağda baş danışmanıyla sahada..


Şimdi yapı olarak beni yeni tanıyanlar çok suskun,çok yavaş diyorlar ama ben kendimi bir işte,bir sorumlulukta içimde fırtınalar kopar.Karşımdaki sorun ne kadar büyük olursa olsun benim için çok daha kolay olur.
SAYIN ERŞAN EROĞLUNA VERDİĞİ RÖPORTAJ DAN DOLAYI SONSUZ
SONSUZ TEŞEKKÜRLERİMİZİ İLETİYORUZ. NAZAN ERDOĞAN

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.