ALTIN 790,25
DOLAR 13,8250
EURO 15,6207
BIST 1.927
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İzmir 16 °C
Gök Gürültülü

Doğanbey ve Ürkmez artık üvey evlat değil

27.01.2015
1.144
A+
A-
Doğanbey ve Ürkmez artık üvey evlat değil
Reklam

Doğanbey ve Ürkmez artık üvey evlat değil

Silahlı Kuvvetler’den emekli Kadri Seyhan Akay’ın yöneticiliğini üstlendiği Doğanbey Ürkmez Bölge Müdürlüğü, sorumluluk alanındaki mahallelere belediye hizmetlerinin eksiksiz ve zamanında ulaştırılmasını sağlayacak Seferihisar Belediyesi, Doğanbey ve Ürkmez’deki vatandaşlardan gelen “Belediye hizmetleri, sadece Seferihisar’ın merkezi ile Sığacık’ta yoğunlaştırılıyor. Belediye hizmetleri bize ulaşmıyor” şeklindeki şikayetleri sona erdirecek bir adım atarak Doğanbey’de bölge müdürlüğü oluşturdu. Başına emekli TSK mensubu Kadri Seyhan Akay’ın getirildiği müdürlük, sorumluluk alanına giren mahallelere belediye hizmetlerinin düzenli bir şekilde ulaştırılmasını sağlarken, İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin ilgi alanına giren konularda da ‘koordinasyon’ görevi üstlenerek vatandaşların yerel yönetim alanındaki tüm beklentilerini karşılamaya çalışıyor.

Görevi üstlendikten sonra ilk işinin belediye makine ve ekipmanlarının bulunduğu alana çeki düzen vermek ve eldeki malzemelerin kayıt altına alınarak sağlıklı bir şekilde kullanılmalarını sağlamak olduğunu kaydeden Doğanbey Ürkmez Bölge Müdürü Kadri Seyhan Akay, hedef, proje ve çalışmalarını şöyle anlattı:

HERKES GÖREVİNİ BİLİYOR

“Bölge Müdürlüğü görevini üstlendikten sonra 48 personelin bulunduğu müdürlükte hizmet birimleri oluşturduk, görev tanımı ve görev dağılımı gerçekleştirdik. İdari Ofis, Çözüm Bürosu, Kademe, Teknik, İnşaat, Park Bahçeler, Temizlik, Şoförler ve Operatörler birimleri olarak geçtiğimiz yeni yapılanmaya bağlı olarak tüm personelin çalışma alanları, görevleri ve hizmeti yerine getirirken neler yapacakları tek tek belirlendi.

Günlük, haftalık ve aylık raporlarla kimin hangi saatte nerede çalıştığı, ne iş yaptığı, işi yerine getirirken hangi malzemeleri kullandığı tamamen kayıt altına alındı. Bilgisayar ortamına aktarılan sistemle de hangi personelin, hangi saatte, nerede, ne iş yaptığı tarafımızdan biliniyor. Hangi aracın kaç litre akaryakıt harcayarak kaç kilometre gittiği veya iş makinelerin kaç saat çalıştığı dakikası dakikasına kayda geçiyor.

Depolardaki tek bir vida bile kayıt altında. Herhangi bir suiistimal veya yolsuzluğun önünü kesen bu sistem, çalışanlarımız tarafından da çok benimsendi. Tüm görevlilerimiz hiçbir şaibe altında kalmadan sadece işlerini yapmanın huzur ve mutluluğunu yaşıyorlar. Bütün çalışmaları Saha Amirimiz Hasan Basık ile birlikte programlıyor ve yürütüyoruz.”

HİZMET AKIŞI HIZLANDI

Sistemin oturmasıyla birlikte vatandaşa hizmetin hızlandığını kaydeden Akay, “Artık çamurlu bir yolun yapılması, sokaklara çöp konteyneri konulması veya ara sokaklardaki çöplerin alınması gibi konularda vatandaştan şikayet gelmesini beklemiyoruz. Birimlerde görevli elemanlarımız, sürekli olarak alanda bulundukları için ihtiyaç duyulan hizmetleri belirliyor. İlçe belediyesi olarak yapabileceklerimizi ilgili birimlerimizle temasa geçerek, büyükşehir belediyesinin sorumluluk alanına giren konuları da gerektiğinde yazışma ile, gerektiğinde telefonla, gerektiğinde de yüz yüze görüşme yöntemi ile ilgili daireye ulaştırıyor, belediye hizmetlerinin aksaksız yürümesini sağlıyoruz” diye konuştu.

Seferihisar Belediyesi Doğanbey Ürkmez Bölge Müdürlüğü, asli görevinin yanı sıra Seferihisar Belediyesi’nin Ürkmez’deki Gençlik Merkezi ‘nin koordinasyonunu da yürütüyor. Gençlik Merkezi’ne devam eden öğrencelerle okul öğrencilerinin yararlandığı servislerde personel görevlendirerek çocukların güvenli bir şekilde ev veya okullarına ulaşması sağlanıyor.

Araçlar ve personel her an göreve hazır

İkisi teknik usta olmak üzere 48 personelin çalıştığı, Ürkmez Gençlik Merkezi’ndeki 3 görevli ile birlikte toplam 48 kişinin hizmet verdiği Doğanbey Ürkmez Bölge Müdürlüğü’nde 27 araç bulunuyor. Bu araçlar günlük görev tanımlamalarına bağlı olarak sorumluluk alanındaki mahallelere belediye hizmetlerinin eksiksiz götürülmesinde kullanılıyor. Araçların her türlü bakım ve onarımları da müdürlük bünyesindeki atölyede gerçekleştiriliyor.

Her an telefonla Ulaşmak mümkün

Doğanbey ve Ürkmez’deki mahallelerde yerleşik olarak oturanlar, yazlıkçılar, kısa süreliğine bölgeye gelen vatandaşlar veya esnaf, iki telefon numarası ile bölge müdürlüğüne ulaşabiliyor. 0232 kodu ile doğrudan çevrilebilen 742 69 00 numaralı telefon ile müdürlüğü ulaşılabilirken Seferihisar Belediyesi’nin 743 39 60 numaralı telefonunu çevirdikten sonra 315 ve 316 numaralı dahili telefonlarını tuşlayanlar da müdürlüğün ofis veya çözüm masası ile iletişime geçebiliyor.

Reklam
Yasemin Tutal
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.