yarimada.org yarimada.org yarimada.org
yarimada.org yarimada.org yarimada.org
5 Haziran 2020 Cuma
SON HABERLER

Urla Emniyet Müdürlüğü Zeytinalanı’nda huzur toplantısı düzenledi.

Zeytinalan’da Huzur Toplantısı

Urla Emniyet Müdürlüğü Zeytinalanı’nda huzur toplantısı düzenledi.

Sorumluluk alanında meydana gelen olayların önlenebilmesi amacıyla yaptığı çalışmalar hakkında bilgi aktarmak, polis halk ilişkilerini güçlendirerek, vatandaşları bilinçlendirmek, suç ve suçlularla mücadele ederken toplumunda desteğini alarak kalıcı çözümler üretmek için vatandaşlarımızın da isteklerini göz önünde bulundurmak amacıyla düzenlenen toplantı ilgi gördü.

Zetyinalanı esnafları, vatandaşlar, STK temsilcileri ve muhtarların katıldığı toplantıda önce Urla’da çalışan sıralı birim amirlerini tanıtan İlçe Emniyet Müdürü Oğuzhan ŞAHİN, ilçemizin ve Urla Polis Merkezi Amirliği sorumluluk bölgesinin genel yapısı hakkında kısa bir bilgi verdi. Urla’da trafik ve uyuşturucu açısından sorunlar olduğuna değinen Şahin, trafik sorunlarının genelde imar sorunundan kaynaklandığını, yanlış şehirleşme sebebiyle trafik sorunlarının çok doğal olarak yaşandığını belirtti. Son 5-6 yıldır uyuşturucu konusunun tüm Türkiye’nin sorunu olduğu ve ilçemizdeki bu konudaki suç oranlarının çok düşük olduğunu söyleyen Şahin, ilçede suç oranlarının yüzölçümü ve nüfus bakımından değerlendirildiğinde düşük olduğu ve bu sebeple de huzurlu bir ilçe olduğunu vurguladı.

Toplantıda söz alan vatandaşlar bölgenin sorunları hakkında; Öztuncerler Sitesi’nin içindeki parkta tanınmayan gençlerin alkol kullandıkları, çevreyi rahatsız ettikleri dile getirildi. Urla Emniyet Müdürlüğü’nün bölgede rutin kontrollerinin attırılacağı bildirildi.

Zeytianalanı ışıklarınının civarında eskiden polis merkezi olduğunu ve yeniden kurulmasını nın istenmesi üzerine mümkün çalışmaların yapılacağı bilgisi verildi.

Bölgede dışarıdan gelen hurdacıların son zamanlarda arttığı bilgisi üzerine araç ve eşkâl bilgilerinin bildirilmesi üzerine gerekli önlemlerin kısa sürede alınacağı söylendi.

Zeytinalanı, Çamlıçay ve Şirinkent Muhtarları Çamlıçay Köprüsü’nden Adres Kavşağı’na kadar olan karayolunun ortadan bölünerek, kamera sayısının arttırılmasıyla yolda aşırı hızın, ölümlü trafik kazalarının önlenebileceğini söyledi. Söz konusu yolun karayolları ve belediyenin sorumluluğunda olduğu trafik düzenlemesinin de Güzelbahçe Trafik Amirliği tarafından sağlandığı, söz konusu önerilerin ilgili mercilere bildirileceği söylendi.

Perşembe günleri kurulan pazaryeri nedeniyle oluşan trafik sıkışıklığının da alınacak asayiş ve trafik tedbirleriyle çözüleceği bildirildi

Hakkında Yasemin Tutal

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*