yarimada.org yarimada.org yarimada.org
yarimada.org yarimada.org yarimada.org
5 Haziran 2020 Cuma
SON HABERLER
Yüz me! Cav cav konuş!
Dedikodu Nalan

Yüz me! Cav cav konuş!

 

 

Epeydir gazete okumuyordum ve yazmıyordum cancağızlarım. Elime Milliyet geçti ve Melih Aşık’ı okudum. Ne de güzel yazmış. Alıntılar benim yaz tembelliğime devam etmemi sağladı, hem de yazı yazdım hissine kapılarak: Sağolasın Melih Aşık!

 

 

“AKP ve CHP heyetleri arasında üç hafta süren istikşafi… Yani keşif amaçlı koalisyon görüşmeleri sona erdi. Peki, bu görüşmeler sırasında heyetler karşı tarafta neler, ne gibi şeyler keşfettiler? Tahminlerimiz;

**** AKP heyeti, karşı tarafın “Memleketi hükümetsiz bırakmamak” ve “Eli taşın altına koymak” gibi büyük sözlerin arkasına kırmızı plaka ve rezidans hevesini gizlediğini… Bunun için yapamayacağı fedakârlık olmadığını keşfetti.

**** CHP heyeti, AKP heyeti başkan Ömer Çelik’in görüşmeler boyunca cep telefonuyla Ak Saray’dan sürekli talimatlar aldığını… Her talimatın arkasından birtakım uydurma bahanelerle işi yokuşa sürmeye, maraza çıkarmaya çalıştığını keşfetti.

**** AKP heyeti, CHP heyet başkanı Haluk Koç’un içinde koç gibi bir Çiçero barındırdığını… Konu ne olursa olsun her söz aldığında hamasi nutuk atmaya çalışmaktan kendini alamadığını keşfetti.

**** AKP heyeti CHP heyetinden Akif Hamzaçebi’nin koalisyon hükümetinde kendisini Maliye Bakanı olarak gördüğünü… Görüşmeler sırasında gizli gizli 2016 Mali Yılı Bütçesi’ni hazırlamaya çalıştığını keşfetti.

* Heyetlere çay kahve servisi yapan garson, duyduğu konuşmalardan bu görüşmelerden memleket hayrına hiçbir şey çıkmayacağını keşfetti. Ki bizce asıl ve en önemli keşif bu oldu.”

 

Melih Aşık ile devam edelim:

“Yaz mevsimindeki boğulmalara değinirken çocuklarımıza okullarda yüzme dersi verilmemesini de sebeplerden biri saymıştık. Umut Gencer okurumuz not göndermiş:

“İşim dolayısıyla 3 yıl Hollanda’da yaşadım. Orada gördüm ki (tabii kanallar ülkesi olmasının da etkisiyle) çocuklara ilkokul 1. sınıftan itibaren yüzme dersleri veriliyor ve her aşama sonunda sertifika ile çocuklar ödüllendiriliyor. Bu derslerin son aşaması ise kışlık elbiseleri ile suda hayatta kalma dersi… Dolayısıyla olası bütün kötü durumlara çocuklar hazırlanmış oluyor.”

Batılı yüzmeyi ciddi bir spor ve ihtiyaç olarak ele alıyor. Biz ise hâlâ  mayo ile denize girmenin günah olup olmadığını tartışıyoruz.”

 

İlave edecek birşey kalmamış değil mi? Sağlıcakla kalın cancağızlarım. Dedikodu Nalan

Hakkında Mahmut Tolon

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*