yarimada.org yarimada.org yarimada.org
yarimada.org yarimada.org yarimada.org
5 Haziran 2020 Cuma
SON HABERLER

YORGO SEFERİS ART GALLERY, 1.YAŞINI YENİ SERGİ İLE KUTLADI

YORGO SEFERİS ART GALLERY, 1.YAŞINI YENİ SERGİ İLE KUTLADI

IHA

Urla Sanat Sokağı Derneği’nin “Sanatta Birinci Yıl Resim Sergisi” Yorgo Seferis ART Gallery’de açıldı. Açılışını Urla Belediye Başkanı Sibel Uyar’ın yaptığı sergiye Urla Kent Konseyi Başkanı Prof. Dr. Canan Balkır ve çok sayıda sanat sever katıldı.
Suluboya, kat’ı, akrilik, yağlı boya, fotoğraf, karakalem çalışmalardan oluşan sergide; on üç sanatçının eserleri yer aldı. “Sanatta Birinci Yıl Resim Sergisi” ile aynı zamanda bir yıldır farklı sergiler ile hizmet veren, Urla Sanat Sokağı Derneği’nin sanat galerisi olan Yorgo Seferis Art Gallery’nin açılış yıl dönümü kutlandı.
“Sanatsız hiçbir şeyin olmayacağının bilincindeyiz” diyen Urla Belediye Başkanı Sibel Uyar “Bir yıl boyunca açtığınız birbirinden başarılı sergileriniz ve Urla’yı sanat sergilerinde yaşattığınız için çok teşekkür ediyorum” dedi.
Sergiye onur sanatçısı olarak katılan ve kendi eserlerinin de sergilendiği Prof. Dr. Cuma Ocaklı ise “Artık televizyonlar, bilgisayarlar, telefonlar insanları hapsetmiş durumda. Oysa ki sanat olgusu fizik dünyayı zenginleştirirken bireyin ruhunu besler. Lütfen sanatsız kalmayalım” diyerek duygularını ifade etti.
Sergi iki hafta boyunca misafirlerini ağırlamaya devam edecek.

Hakkında Yasemin Tutal

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*