yarimada.org yarimada.org yarimada.org
yarimada.org yarimada.org yarimada.org
3 Temmuz 2020 Cuma
SON HABERLER

‘Yerel basın sesinizdir. Sesinize nefes verin”

‘Yerel basın sesinizdir. Sesinize nefes verin”

Türkiye Gazeteciler Sendikası İzmir Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Halil Hüner, Türkiye’nin tüm ilçe ve illerindeki belediye başkanları, ticaret, sanayi odaları, esnaf birlikleri, sivil toplum kuruluşları ve yurttaşlara, güç koşullarda yayıncılık yapan yerel basını desteklemeleri çağrısında bulundu. Başkan Hüner, ”Yerel basın sesinizdir. Sesinize nefes verin” dedi.

Başkan Hüner, Türkiye’de tarafsız, onurlu yayıncılık yapan ve bir çok basın emekçisine istihdam sağlayan yerel basının, gazete, radyo, televizyon, dergi ve internet siteleri aracılığıyla ekonomik zorluklar ve güç koşullarda halkın haber alma hakkı için görev yaptığını vurguladı. Hüner, tüm illerde yerel basının daha fazla okunması, ilan-reklam gelirlerinin artırılması için duyarlılık oluşması gerektiğini belirterek, yetkililere ve halka şöyle çağrıyı yaptı:

TGS İzmir Şube Başkanı Halil Hüner,
YEREL BASIN KENTİN SESİDİR
“Bilgi ve teknolojinin sürati ile artık yerelde üretilen haberler de kısa sürede ülkemizde ve dünyanın çeşitli ülkelerine yankı buluyor. Yurttaşların sorunları ile kamu kurumlarının yöneticileri, belediye başkanları, siyasi parti yöneticileri, ticaret, sanayi odaları ve esnaf birliklerinin tüm çalışmaları da yerel basın sayesinde kamuoyuna duyuruluyor.
Kentlinin sesini kamuoyuna, ülkeye ve dünyaya duyuran yerel basın, yüksek maliyetlere karşın, ekonomik bağımsızlığı ve istihdam artışı için daha fazla okur, ilan ve reklam desteğine ihtiyaç duyuyor. Tüm yurttaşlarımız, kamu kurumları, yerel yönetimler, sivil toplum kuruluşları ve iş dünyasına, ‘Sesinize nefes verin’ diyoruz. Yurttaşlarımız, hergün yerel gazete satın alarak kentin sesi yerel basına destek olmalıdır.
Kurum, kuruluşlar ve iş dünyasının da yerel basın kuruluşlarına ilan-reklam gelirleriyle destek vermesi önem taşımaktadır. Yerel basın, yerelin, halkın, kentlerin sesidir. Tüm kentliler, seslerine sahip çıkmalıdır:”
TGS ÜYELİĞİ BİR TIK UZAKLIKTA
TGS İzmir Şube Başkanı Halil Hüner, yerel basında çalışan basın emekçilerini de sendikal hakların yerleşmesi, örgütlenme, emek bilincinin artması ile meslek onurunu savunmak için Türkiye Gazeteciler Sendikası’na (TGS) üye olmaya davet etti. Hüner, ”Emek en yüce değerdir. Basın emekçilerini TGS çatısı altında örgütlü güç olmaya davet ediyorum. TGS’ye üye olmak, PTT’den alınacak e-devlet şifresiyle artık çok kolay. Sendikal örgütlenme emeğimizin ve haklarımızın geleceğidir. Üyelik hakkında detaylı bilgi almak isteyenler, http://www.tgs.org.tr/sendikali-ol/ adresini ziyaret edebilir. Emeğin onuru sendikalı olmaktır” dedi.

Hakkında Yasemin Tutal

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*