yarimada.org yarimada.org yarimada.org
yarimada.org yarimada.org yarimada.org
8 Ağustos 2020 Cumartesi
SON HABERLER
YENİ EĞİTİM YILINA BAŞLARKEN
UC AYLIK YAZ TATILININ ARDINDAN YAKLASIK 17 MILYON OGRENCI VE 800 BIN OGRETMEN ICIN DERS ZILI BUGUN CALDI. (ANADOLU AJANSI - HUSEYIN DEMIRCI) (20120917)

YENİ EĞİTİM YILINA BAŞLARKEN

Müfredat Seferberliğinde HEPİMİZE Düşen Sorumluluklar

Eğitim insanlığın öncelikli konularının başta gelenlerinden..
İlk sıralarda olan beslenme ve güvenlik gibi konular bile eğitim süzgeçinden geçtikleri zaman daha etkili oluyorlar.
Bazı görüş ayrılıkları ve kişisel sebeplerden dolayı oluşturulan çalışma guruplarından uzak durmak genel eğitim planlamalarına zarar verebilir.
Elinden birçok şey gelemesi muhtemel eğitimcilerin Olumlu veya olumsuz eleştirileri bildirmek, yıkıcı olmadan fikirleri bir şekilde iletmek, önümüzdeki yıllarda uygulayacağımız eğitim planlamalarımız ve öğrencilerimiz için çok yararlı olacaktır.
Uzun zamandan beri detaylı çalışmalar yapılmakta sonuç olarak Yapılan uzun ve detaylı çalışmalar sonucu ortaya, bu yıl pilot okul ve bölgelerde uygulanacak bir müfredatla karşı karşıyayız.. Uygulamada görülen olumlu gelişmeler veya aksaklıklar dikkat ve iyi niyetle takip edilir eğitimcilerimiz tarafından değerlendirilirse ortaya herkesin yararına önemli veriler çıkar..
Yıllardır ülkemizin birçok gerçekleriyle uyuşmayan, verimi düşük, hepimizin şikayetçi olduğu hantal müfredat böylece geleceğimizi olumlu hale getirmek konusunda çığır açabilir.

-BATILI HAÇLILARIN “ZAFERLERİ ” olarak gördükleri hantal müfredatımız-eğitimcilerimizin iyi niyetli çalışmaları ve uygulamaları ile bizlerin Zaferi olmaya dönüşmektedir.
Malum Haçlı Orduları sahalarda savaşlarda yenildikleri zaman farklı yönde planlı bir şekilde mücadele etmişlerdir.
Eğitimcilerimizin arasına danışmanlarını ustaca yerleştirerek her seviyede hazırlanan müfredatlara bizlere uygun olmayan gelişime katkı sağlamayan aksine körelten bazı unsurlar serpiştirmişler ve başarılı olmuşlardır. ” Türk’lerin eğitim müfredatı bizim savaşta kazanamadığımız ama eğitim sistemlerine sokularak kazandığımız Zafer’imizdir ” demektedirler.. Bu üzerinde ciddi olarak düşünmemiz, incelememiz gereken bir konudur.

Uygulamaya konulan, değerler eğitimine ağırlık veren, detaylı müfredat, yapıcı onarıcı bir gözle izlenirse olumlu yönde gelişmeye devam edecek beklenilen nesillerin yetişmesine önemli katkılarda bulunacaktır.

Hakkında Deniz Şarman

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*