yarimada.org yarimada.org yarimada.org
yarimada.org yarimada.org yarimada.org
30 Mayıs 2020 Cumartesi
SON HABERLER
Yaşam Gücünü Motive Ederek Kişiye Özel Tedavi, Homeopati ve Nadide Lischka

Yaşam Gücünü Motive Ederek Kişiye Özel Tedavi, Homeopati ve Nadide Lischka

Yaşam Gücünü Motive Ederek Kişiye Özel Tedavi, Homeopati ve Nadide Lischkaimage

HOMEOPATİ NEDİR? HOMEOPATİ YUNANCA BİR KELİMEDİR.HOMOİAS(BENZER) VE PATHOS (ACI, RAHATSIZLIK) KELİMELERİNDEN OLUŞMUŞTUR. H. BENZERİN BENZERLE TEDAVİSİ DEMEKTİR. SAĞLIKLI BİR İNSANDA BELLİ BELİRTİLERE YOL AÇAN BİR MADDE , O MADDEYLE HİÇ TEMAS ETMEDEN BİR KİŞİDE AYNI BELİRTİLERİ GÖSTERİYORSA, O MADDE BU KİŞİYİ İYİLEŞTİREBİLİR.

HİPOKRATA GÖRE BENZERLE HASTALIK OLUŞUR, BU BENZERİN KULLANILMASIYLA HASTA ŞİFAYA KAVUŞUR DER. BU NE DEMEKTİR. GENELDE KLASİK TIPTA KULLANILAN PRENSİP CONTRARİA CONTRARİS CURANTUR( ZITLAR BİRBİRİNİ TEDAVİ EDER) PRENSİBİ YERİNE ( ANTİBİYOTİK GİBİ) HOMEOPATİ SİMİLİA SİMİLİBUS CURANTUR ( BENZER BENZERİ TEDAVİ EDER) PRENSİBİNİ ESAS ALIR. YANİ BİR ŞEYİ ZIDDIYLA DEĞİL( ANTİ) BENZERİ İLE TEDAVİ EDER.. BİZDE BİR SÖZ VARDIR, ÇİVİ ÇİVİYİ SÖKER DİYE. BUNUN GİBİ İŞTE. SOĞUKTAN DONMUŞ BİR AYAK KARLA OVULUR. YANIKLARDA SOĞUK SU YERİNE YANIK HAFİF BİR ŞEKİLDE ATEŞ ÜZERİNDEN GEÇİRİLİRSE TEDAVİ SÜRECİ KISALIR.

DAHA DOĞRUSU HİPOKRAT ŞÖYLE DER: BENZERLE HASTALIK OLUŞUR, BU BENZERİN KULLANILMASIYLA HASTA ŞİFAYA KAVUŞUR. İBNİ SİNA (AVİCENNA)( DER MEDİCUS ADI ALTINDA ALMANCA BİR KİTAP VAR).TARAFINDANDA KEŞFEDİLMİŞ OLAN ,M.Ö 5000 YILINA GİDEN HİNT EL YAZMALARINDA İZİNE RASTLANAN BU METODU HAHNEMANN SİSTEMLEŞTİRMİŞTİR. ,TEDAVİDE HASTALIĞI DEĞİL HASTAYI MERKEZ ALMIŞ, TEK BİR ORGANA, HASTA OLAN ORGANA DEĞİL TÜM İNSANA BAKMIŞ ONU BÜTÜN OLARAK( BEDENSEL, ZİHİNSEL VE DUYGUSAL,ÇEVRESEL VE GENETİKSEL) ELE ALMIŞTIR.

Hakkında Yasemin Tutal

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*