yarimada.org yarimada.org yarimada.org
yarimada.org yarimada.org yarimada.org
23 Ağustos 2019 Cuma
SON HABERLER
Yarımada’ya yeni çöp arabaları ve konteynerler geldi

Yarımada’ya yeni çöp arabaları ve konteynerler geldi

Çeşme, Urla, Seferihisar, Karaburun, Aliağa, Selçuk, Dikili, Menderes,Foça ve Güzelbahçe’de dağıtımın tamamlanmasının ardından diğer ilçelerde dağıtım başlayacak.

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin, ilçe belediyelerine araç ve malzeme desteği sürüyor. Yeni süpürme araçları, çöp kamyonu ve çöp konteynerleri Büyükşehir Belediyesi’nden teslim alındı.
İlçe Belediyeleri ile imzaladığı ortak hizmet protokolleriyle bölgesel odaklı projeler gerçekleştiren İzmir Büyükşehir Belediyesi, ilçe belediyelerine araç desteğinde de bulunuyor. 30 ilçe belediyesine verilmek üzere Büyükşehir Belediyesi’nce satın alınan yeni çöp kamyonları, süpürme araçları ve çöp konteynerleri, düzenlenen törenle ilçe belediyelerine dağıtıldı.

Teslim törenine katılan Çeşme Belediye Muhittin Dalgıç ve Belediye Temizlik İşleri Müdürü Nurettin Sipahican, Büyükşehir Belediyesi’nce Çeşme Belediyesine verilen 3 adet Fil Süpürge Aracı, 1 adet Ford Cargo 13+1 m3 Çöp Kamyonu ve 880 adet çöp konteynerini teslim aldılar.

Büyükşehir Belediyesi, 30 ilçe belediyesine 16 milyon 552 bin TL tutarında, çöp kamyonu ve süpürme araçlarından oluşan 123 adet temizlik aracı dağıttı. Tamamı son teknolojiye ve çevreci motora da sahip araçlar, geri dönüş kamerası ve dar alanlarda yüksek manevra kabiliyetiyle de ilçelerdeki temizlik işlerinde zaman tasarrufu sağlayacak.

Temiz ve sağlıklı bir kent için ilçe belediyelerine geçtiğimiz yıllarda 18 bin adet çöp konteyneri dağıtan İzmir Büyükşehir Belediyesi, bu yıl 20 bin adet daha çöp konteyneri alarak dağıtımını yaptı. 770 litrelik, TSE’ye uygun, galvaniz kaplamalı metal konteynerlerin dağıtımında, turizm yoğunluğu nedeniyle sahili olan ilçelere öncelik verildi. Foça, Çeşme, Dikili, Urla, Seferihisar, Karaburun, Aliağa, Selçuk, Menderes ve Güzelbahçe’de dağıtımın tamamlanmasının ardından diğer ilçelerde dağıtım başlayacak. İlçelerin nüfus yoğunluğuna göre ihtiyaç duyulan adetlerde gerçekleşen dağıtımların 2 Eylül 2015 tarihinde tamamlanması planlanıyor. İlçe belediyelerinin kullandığı çöp toplama kamyonlarının özelliklerine göre farklı sistemlerde imal edilen çöp konteynerleri, ilçelerde evsel atıkların daha hızlı ve sağlıklı toplanmasına olanak sağlıyor.

Büyükşehir Belediyesi, ilçe belediyelerine 2010 yılında 5 bin, 2014 yılında da 13 bin adet çöp konteyneri dağıtmıştı. 7 milyon 670 bin TL’lik yeni partiyle birlikte Büyükşehir’in ilçe belediyelerine dağıttığı toplam çöp konteyneri sayısı 38 bin adede ulaşacak.
kaynak:haberler.com

Hakkında Editör

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*