yarimada.org yarimada.org yarimada.org
yarimada.org yarimada.org yarimada.org
5 Haziran 2020 Cuma
SON HABERLER
Yarımada’da Yeni bir Hareket “Yarımada Ortak Yaşam Platformu” -Merih Yücel-

Yarımada’da Yeni bir Hareket “Yarımada Ortak Yaşam Platformu” -Merih Yücel-

YARIMADA ORTAK YAŞAM PLATFORMU TOPLANDI

Bu gün, Yarımada Ortak Yaşam Platformu toplandı ve herkes eline mikrofonu alarak yarımadanın sorunları hakkında bilgi verdi ve bunların çözümlenmesini istedi.

Toplantıyı Alev Çağlar açtı ve yarımada sorunlarının öneminden bahsetti. Toplantıyı Nihat Demirkol yönetti. Nihat bey, harika bir yönetim sergiledi.

Anket kağıtları masalara dağıtılarak, yarımadanın her tarafında yaşayan insanlara sunulan hizmetlerin yeterlilik durumları soruldu.

Yüzlerce sorun, dile getiriliş sırasına göre numarandırılarak yazıldı. Herkese dağıtılan kağıtlara öncelik sırasına göre 20 adet sorun, kağıtların arkasına da bu 20 sorundan tekrar öncelik sırasına göre belirtilen 4 adet sorun yazılması istendi. Ve öğle arası verildi.

Öğle arasında Seferihisar Belediyesi’nin ikram ettiği öğle yemeğinden sonra, öncelik tercihleri açıklandı. Birinci sırada Efemçukuru altınmadeni olmak üzere, Kırsal Kalkınma, Yaşam alanlarımızda RES istemiyoruz, Çirkin yapılaşma, Halk hareketinin önemi, Turizm değerlerinin korunması ve değerlendirilmesi, Kıyılarımızın halka açılması ve düzenlenmeşi , Termal enerji, Balık çiftlikleri gibi sorunlar belirlendi.

Ve, masalarda , her STK’dan birer kişi olmak şartı ile 10’ar kişilik guruplar oluşturuldu. Her masaya birer sorun verilerek, çözüm için projeler geliştirilmesi ve çözüm önerileri sunulmaları istendi.

Her masa elinden geleni yaptı. Çok verimli bir çalışma oldu. Ama sorunların çözümü Yerel Yönetimlerin, halkın ve ve yargının katkılarıyla çözülecektir.

Seferihisar Belediye Başkanı Tunç Soyer, toplantının başından itibaren bitene kadar bizimleydi. Ondan başka Yarımada’nın hiç bir Belediye Başkanı toplantıya katılamadı.

Umarım bu toplantı, diğer güzel toplantıların da devamını sağlar. Ve umarım, her ay başka bir belediye bu gönüllü yaşamı ve kültürü savunan guruba destek verir.
Merih Yücel
İzmir Çevre Gönüllüleri Hareketi

Hakkında Yasemin Tutal

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*