yarimada.org yarimada.org yarimada.org
yarimada.org yarimada.org yarimada.org
24 Ağustos 2019 Cumartesi
SON HABERLER

Yarımada’da Çocuklara En güzel 23 Nisan hediyesi Çağan Irmak’tan

Yarımada’da Çocuklara En güzel 23 Nisan hediyesi Çağan Irmak’tan

Seferihisar’lı ünlü başarılı yönetmen Çağan Irmak, en önemli filimlerini Yarımada’mızda çekiyor.
Irmak’ın yöremizde çektiği filimleri genelde çok iyi gişe yapıyor. “Unutursam Fısılda”, “Benim Adım Feridun” bunlardan birkaçı..

Girit’li bir aileden olan Çağan Irmak, Girit mubadillerinin sorunlarını detaylı bir şekilde yansıtan film çok ses getirmiş, Girit Dernekleri tarafından taktirle ödüllendirilmişti.

Irmak kendi çocukluğunun geçtiği Seferihisar’da “Evladın için bir ağaç dik’ kampanyası kapsamında çocuklarla birlikte fidan dikerken çok eğlendi.

Seferihisar Belediyesi ve Teos Marina ortaklığıyla düzenlenen 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları kapsamında Camikebir Mahallesi, Karakayalar Mevkisi, Öğretmen Evleri Sitesi arkasında oluşturulan alana 51 fıstık çamı fidanı dikildi. Etkinliğe Seferihisar Çocuk Belediyesi, ilkokul ve anaokulu öğrencileri Ukrayna, Makedonya, Gaziantep Oğuzeli Halk Dansları ekipleri, TEMA Vakfı temsilcileri, Teos Marina yöneticileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Herkesin fidan dikerken çektirdiği fotoğrafı ‘#evladıniçinbiragaçdik’ etiketi ile sosyal medyada paylaşabildiği proje kapsamında çocuklarla birlikte fidan diken ve bol bol fotoğraf çeken Çağan Irmak şunları söyledi:

“Biz Türkiye’de çıkan orman yangınlarıyla ilgili birşeyler yapmak adına ‘evladın için bir ağaç dik’ kampanyasını başlattık. Ama bu sadece evlatlarımızı kapsamıyor. İsteyen herkes sevgilisi, arkadaşı, babaannesi, annesi veya ölmüş insanları için de fidan dikebiliyor. ‘Dikin, bize fotoğrafını gönderin, biz de sosyal medyada paylaşalım’, dedik. Böylece diğer ağaç dikimlerine ön ayak olsun istedik. Kampanyamız böyle başladı ve devam ediyor. Çok güzel geri dönüşler alıyoruz.” 

Kaynak: Seferihisarizmir

Hakkında Deniz Şarman

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*