yarimada.org yarimada.org yarimada.org
yarimada.org yarimada.org yarimada.org
3 Haziran 2020 Çarşamba
SON HABERLER

Yarımada’da Balıkçı Barınağı Denetimi

Yarımada’da Balıkçı Barınağı Denetimi

İzmir Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğünden yapılan açıklamada, yasa dışı avcılıkla mücadele kapsamında Güzelbahçe 2’nci Balıkçı Barınağı’nda denetim yapıldığı bildirildi.

Seferden men kararı alınmasına rağmen yasa dışı olarak avcılık faaliyetlerine devam ettiği tespit edilen 6 tekne ile yasa dışı avcılıkta kullanıldığı belirlenen 12 trol takımına el konuldu.

İzmir Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü koordinasyonunda düzenlenen balıkçı barınağı denetiminde, seferden men kararı alınmasına rağmen yasa dışı olarak avcılık faaliyetlerine devam ettiği tespit edilen 6 tekne ile yasa dışı avcılıkta kullanıldığı belirlenen 12 trol takımına el konuldu.

İzmir Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü, İl Emniyet Müdürlüğü, Sahil Güvenlik Ege Bölge Komutanlığı ve İzmir Liman Başkanlığı ekiplerinin karadan, Sahil Güvenlik Ege Deniz Bölge Komutanlığına bağlı Sahil Güvenlik botları ile İl Emniyet Müdürlüğüne bağlı Deniz Liman Şube Müdürlüğü botlarının denizden katıldığı denetimde, seferden men kararı alınmasına rağmen yasa dışı olarak avcılık faaliyetlerine devam ettiği tespit edilen 6 tekne ile yasa dışı avcılıkta kullanıldığı belirlenen 12 trol takımına el konuldu.

Denetimde kurallara uymadığı tespit edilen 3 kişiye 5 bin 275 lira idari para cezası uygulandı, bir balıkçı gemisine ait su ürünleri ruhsat tezkeresi iptal edildi.

Ekipler, kurallara aykırı avlandığı tespit edilen 19 kasa çeşitli su ürününe de el koydu.

Hakkında Yasemin Tutal

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*