yarimada.org yarimada.org yarimada.org
yarimada.org yarimada.org yarimada.org
3 Nisan 2020 Cuma
SON HABERLER
Urla’ya Doğal Gaz Geliyor, Tanju Okan Parkı Yeniden düzenleniyor

Urla’ya Doğal Gaz Geliyor, Tanju Okan Parkı Yeniden düzenleniyor

Urla’ya Doğal Gaz Geliyor, Tanju Okan Parkı yeniden düzenleniyor

İskele Kesikoğlu Kahvesinde Büyük Buluşma

Doğalgaz geliyor

Urla Belediye Başkanı Sibel Uyar, İzmirgaz’in Urla yatırımları için Belediye Meclisi’nin gerekli kararları aldığını bölgenin tümüne 2-2.5 yıl içinde doğalgazın gelmiş olacağını tahmin ettiğini de ifade etti.

İskele esnafı sunulan projeleri beğenirken, özellikle yaşadıkları sorunların hızlı biçimde giderilmesi konusunda görüşlerini ifade etti. Başkan Uyar, mahalle muhtarlarının kendilerini yardımcı olduğu bir sistemi tercih ettiğini de belirtirken, “İskele’de Muhtarımız Yeşim hanım bizler ile sürekli diyalog halinde” dedi.

Urla İskele’de yaşayan ve adı kentle özdeşleyen merhum sanatçı Tanju Okan’ın adını taşıyan Park sil baştan yapılacak. Besteci ve Ajanjör Garo Mafyan’ın da danışmanlığında hazırlanan tematik projenin görsellerini Urla Belediye Başkanı Sibel Uyar, sanatçı Tanju Okan’ın halen mezarının da bulunduğu İskele Mahallesi Muhtarı başta olmaz üzere bölge esnafı ile paylaştı. Başkan Sibel Uyar, “Park sanatçımızın adına yaraşır biçimde yenilenecek. Daha sonra da bazı etkinliklerimizi İskele Mahallemiz’in de hareketliliği adına burada yapacağız” dedi.

Urla Belediye Başkanı Sibel Uyar İskele Mahallesi’nde Kesikoğlu Kahvehanesi’nde bölge esnafıyla buluştu. Mahalle Muhtarı Yeşim Temiztepe’ninde katıldığı toplantıda kısa sürede hayata geçirmeyi planladıkları çalışmaları anlatıldı.

Urla’nın özellikle hafta sonları uğrak noktası olan İskele Mahallesi’ne Urla Belediyesi’nce üç önemli eser kazandırılacağını açıklayan Belediye Başkanı Sibel Uyar, Tanju Okan Parkı’nın, tematik anlayışla sil baştan yapılacağını söyledi. Aynı bölgede bir spor tesisi kazandırılacak, pazaryeri ise çok amaçlı şekilde yapılacak.

Okan’ın Adına yaraşır park

İskele’de yaşayan ve burada toprağa verilen ünlü sanatçı Tanju Okan adına bölgede yapılan parkın yeni baştan yaratıralacağını belirten Başkan Sibel Uyar, buna ilişkin projenin görsellerini de esnaf ile paylaştı.

Başkan Uyar, tematik bir anlayışın uygulanacağı parkın ortasından geçen yolda sanatçının eserlerinin adının yazılacağı ve ışıklandırılıp, gece güzel bir görüntü sağlanacağını söyledi. Uyar ayrıca; Okan’ın eserlerinin müzik sistemi ile çalınacağı parkta Tanju Okan heykeli çevresinde de gösteri sanatlarının yapılabileceği küçük sahne yer alacağını kaydetti. Küçük bir amfi tiyatronun da bulunacağı Tanju Okan Parkı’nda bölgeye hareket getirecek etkinliklerin yapılacağını da belirten Urla Belediye Başkanı Sibel Uyar, alanın denizle buluştuğu noktaya da yüzer bir iskele yapılacağını kaydetti.

Spor Alanı yapılacak

Tanju Okan Parkı’na yakın bölgede bir spor alanı da projelendirildiğini belirten Urla Belediye Başkanı Sibel Uyar, bu çalışmalar ile ilgili Koruma Kurulu’ndan ön onay alındığını bölgenin SİT alanları dahilinde olması sebebiyle nihai izinler ile birlikte yapımın başlayacağını söyledi. Spor alanında iki adet Tenis kortu, iki adet basketbol sahası ile bir kafeteryanın bulunacağını belirten Başkan Uyar, alanın ortasında bir palmiye havuzu ve çevresinde bisiklet yolu olacağını kaydetti.

3. Etapta Pazaryeri yapılacak

İskele’nin yıllardır hizmet veren pazaryerinin çatısının da kapatılacağını ve burada pazar kurulduğu günlerin dışında etkinliklere de açık olacağını kaydeden Urla Belediye Başkanı Sibel Uyar, “Buna ilişkin projede ayrıntılar çiziliyor. Pazaryerini bölgeye fayda sağlayacak biçimde kullanacağız” diye konuştu.

Enginar Festivali’nin İskele Mahallesi’ne de fayda sağlayacak biçimde yapılmasını isteyen esnafa olumlu yanıt veren Urla Belediye Başkanı Sibel Uyar, festival planlamasının başlatıldığını ve değerlendirileceğini söyledi.

Kaynak: U.B

Hakkında Deniz Şarman

5 yorum

 1. Emine Mercan Unan

  Nihayettt en sonunda ?hadi bakalım bekliyoruzzz….

 2. Sabit Alagözlü

  tenis kortu’ nagerek var mı?

 3. Mustafa Yıldırım

  Geçen sene başbakan bu müjdeyi vermişti zaten güzelbahçe de şuan çalışmalar sürüyor.

 4. Çamlıçay Mahallesi Urla’ya bağlı değilmi? Hiç bir proje ve güzelleştirme yapılmıyor. Acaba Neden Başkan Hanım?

 5. iskele mahallesindeki pazar yerinin üstü kapatılacağına yeri değiştirilmelidir. çünkü trafiği çok fazla aksatmaktadır. hafta sonu bu bölgeye geleceklerin başka yerleri tercih etmesine sebep olmaktadır. Denizli ve güvendik mahallelerinin tek çıkış yolu üzerinde kurulan bu pazar yeri buradan kaldırılmalıdır.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Değerli Okuyucularımız,

You have successfully subscribed to the newsletter

Kaydınız oluşturulurken bir hata gerçekleşti. Lütfen daha sonra tekrar deneyiniz.

Yarımada.org Çeşme Seferihisar Güzelbahçe Urla Karaburun Haberleri will use the information you provide on this form to be in touch with you and to provide updates and marketing.