yarimada.org yarimada.org yarimada.org
yarimada.org yarimada.org yarimada.org
29 Mayıs 2020 Cuma
SON HABERLER
Urla’nın gölleri köy turizme kazandırılacak

Urla’nın gölleri köy turizme kazandırılacak

Urla’nın gölleri köy turizme kazandırılacak

Urla Belediye Başkanı Sibel Uyar, Birgi ve Barbaros Köylerini ziyaret etti. Başkan’a ziyaretinde, Belediye Meclis Üyeleri, Başkan Yardımcısı Hüseyin Özdemir, Başkan Danışmanı ve Ege Üniversitesi Su Ürünleri Fakültesi’nden emekli öğretim üyesi Profesör Dr. Belgin Hoşsu da eşlik etti.

Urla’nın göller bölgesi olarak bilinen köylerin muhtarlarıyla görüşen Başkan, Birgi Köyü Muhtarı Musa Gencer ve Barbaros Köyü Muhtarı Yüksel Ersan’ın önerilerini dinledi. Göllerin doğal güzellikleri bozulmadan turizme kazandırmak, köyleri kalkındırmak ve tanıtmak için muhtarlarla fikir birliği yapıldı.

Birgi Köylerindeki göllerin çok özel bir bölge olduğunu dile getiren Başkan Uyar, muhtarlara “bu doğal güzelliği koruyarak, göllerimizde balıkları çoğaltacak, su sporları yapacak ve göllerimizi köy turizmine kazandıracağız. Rüyalarınız gerçek olacak” dedi.

Hakkında Yasemin Tutal

Bir yorum

  1. Aman sakın köy turizmi, çayır, bayır turizmi deyipde Urlanın dış göçler ile işgal edilmesine asla göz yummayın.Bu göç aynı zamanda göl değil, genel yerleşimin de betonlaşması ve sosyal huzurun bitmesine neden de olur.Bu turizm sözünün ardındaki gerçekleri ben 40 yıl sektörde yöneticilik yapmış olarak çok iyi bilirim.Urlanın geleceği sadece akıllı halka ve dogaya yönelik kalıcı aktiviteler ile olmak zorundadır..Ben uyarayım da..

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*