yarimada.org yarimada.org yarimada.org
yarimada.org yarimada.org yarimada.org
29 Mayıs 2020 Cuma
SON HABERLER
Urlalı Roman çocuklar İYTE’de “tasarım atölyesi” gerçekleştirdi

Urlalı Roman çocuklar İYTE’de “tasarım atölyesi” gerçekleştirdi

Urlalı Roman çocuklar İYTE’de “tasarım atölyesi” gerçekleştirdi

Urla Belediyesi, “Roman Mahallesi Projesi” kapsamında kurduğu “Çocuk Çalışma Odası” ile Roman Çocukları için planladığı çalışmalarına devam ediyor.

Urla Belediyesi, İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü Toplumsal Duyarlılık Proje Koordinatörlüğü ve Urla Roman Kültürü Sosyal Yardımlaşma ve Halk Oyunları Derneği işbirliği ile yürütülen Çocuk Çalışma Odası çalışmaları kapsamında tasarım atölyesi gerçekleştirildi.

Dönem boyunca İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü öğrencileri ile akademik ve idari personelinden oluşan “gönüllüler” Urla Sıra Mahallesi Roman Yerleşkesi’nde yaşayan, ilkokul ve ortaokula devam eden çocuklara mahallede yer alan konteynırlarda, Türkçe, Matematik, İngilizce gibi derslerinde destek verdiler.

“ETKİNLİĞE İLGİYLE KATILDILAR”

Dönemin son etkinliği olarak planlanan tasarım atölyesi ise, İYTE Mimarlık Fakültesi’nde gerçekleşti. Etkinlik, çocukların yaşadıkları mahalleden farklı bir yeri ve özellikle üniversiteyi görmeleri için İYTE’de yapıldı. Etkinlik öncesinde mimarlık fakültesi hocaları, çocuklara mimarlık derslerini gerçekleştirdikleri stüdyoları gezdirerek öğrencilerinin yaptıkları çalışmaları gösterdiler.
Gönüllü öğretim üyelerinin yürüttüğü etkinlikte Roman Çocuklar suluboya, maket yapımı ve kâğıt katlama çalışmalarına katıldılar. Renkler, malzeme kullanımı ve üç boyut hakkında bilgi verilen etkinlik boyunca çocuklar çalışmalara ilgiliyle katıldılar.

Hakkında Yasemin Tutal

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*