yarimada.org yarimada.org yarimada.org
yarimada.org yarimada.org yarimada.org
4 Ağustos 2020 Salı
SON HABERLER
Urlalı Balıkçıların Mülkiyet Sorunu Çözüldü

Urlalı Balıkçıların Mülkiyet Sorunu Çözüldü

Urla Belediyesi’nin yeni meclisi, başkan Sibel Uyar başkanlığında toplandı.
Meclis içindeki görevlendirmelerin yapıldığı toplantıda, Kabalak Mahallesi’nde balıkçı barınağı içerisinde yer alan mülkiyeti belediyeye ait 285 metrekarelik alanla ilgili S.S. Kalabak ve Zeytinalanı Su Ürünleri Kooperatifi’nin belediyeye yaptığı başvuruyu ele aldı.
Toplantıda, kooperatifin Milli Emlak’tan kiraladığı bu alan içerisinde yer alan belediye mülkü nedeniyle, ilgili hükme göre 4 katı ecrimisil ödendiği, balıkçılar için hayati önem taşıyan soğuk hava deposu ve balık satış yeri gibi hizmetlerin verilemediği bildirildi.

Balıkçıların bu konuyu kendilerine ilettiğini ve çözümü yönünde söz verdiğini belirten belediye başkanı Uyar, mülkiyeti Urla Belediyesi’ne ait 285 metrekare arsanın 3261 Sayılı Kıyı Kanunu Yönetmeliği’nce tapu terki yaparak Milli Emlak Müdürlüğü’ne geçmesini meclisin oyuna sundu. Karar oy birliği ile kabul edilerek, buradaki arsayla ilgili tapu terki kararlaştırıldı.
Uyar “Urla’da yetkilerimiz ve imkanlarımız doğrultusunda, ilçeyi el ele vererek halkla birlikte yöneteceğiz ve sorunları çözeceğiz” dedi.

Kooperatifi Başkanı Necmi Kasap, meclisin kararından mutluluk duyduklarını belirterek, 13 yıldır bu sorunun çözümünü beklediklerini kaydetti.

Hakkında Yasemin Tutal

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*