yarimada.org yarimada.org yarimada.org
yarimada.org yarimada.org yarimada.org
7 Haziran 2020 Pazar
SON HABERLER

Urla’da “Yerli Malı”kullanmanın önemi vurgulandı

Urla’da “Yerli Malı”kullanmanın önemi vurgulandı

Atatürkçü Düşünce Derneği Urla Şubesi “Yerli Malı Haftası” dolayısıyla etkinlik düzenledi.

Urla Belediyesi’nin destekleri ile gerçekleşen etkinliğe Türk Kızılayı Urla Şubesi, Cumhuriyet Kadınları Derneği Urla Şubesi, Urla Ziraat Odası, Türkiye Emekli Astsubaylar Derneği Urla Şubesi, Bademler Köy Kalkınma Kooperatifi, Özbek Köy Kooperatifi, Türk Kadınlar Birliği Urla Şubesi, Urla Fotoğraf Grubu, Türk Hava Kurumu Urla Şubesi, Karslılar Kültür Dayanışma Derneği, Urla Doğal Sofra katkıda bulunarak, stant açtılar.

Atatürkçü Düşünce Derneği Urla Şubesi’nin Ovacık’ta yaşanan ağaç katliamına dikkat çekmek için “Yerli Malı kullan, ağacına sahip çık, katliamı durdur” sloganı ile düzenlediği etkinlikte yerli ürünler stantlarda sergilendi.

“YERLİ MALI HAFTASI BİR NOSTALJİ DEĞİL, ZORUNLULUKTUR”

2009 yılından bu yana Yerli Malı Haftası’nı kutladıklarını belirten Atatürkçü Düşünce Derneği Urla Şube Başkanı Ali Yanar “Çocukluğumuza giderek dostluğun, arkadaşlığın, paylaşımın temel taşı Yerli Malı Haftası’nı kutlarken unutulmaya yüz tutmuş bu değerleri hatırlayacağız. Aslında buradan yola çıkarak bugünümüzü sorgulayıp, geleceğimize sahip çıkacağız” dedi. Türkiye’nin ekonomik bağımsızlığını korumak ve sürdürülebilir bir ekonomik alt yapı için Yerli Malı Haftası’nın stratejik bir öneme sahip olduğunu söyleyen Yanar; “Yerli Malı Haftası bir nostalji değil, zorunluluktur” diye konuştu.

“Ülkemizde 1980 sonrası uygulanan politikalar sanayimizi, tarımımızı, üretimimizi bitirme noktasına getirmiş, var olan kurumlarımız önce yerli firmalara özelleştirme eli ile devredilmiş, en sonunda da şirket evlilikleri ile yabancıların eline geçmiştir” diyen Yanar sözlerine şöyle devam etti: “Yerli Malı Tutum Haftası, dünyada yaşanan ekonomik krizin çıkış yolu olarak bilinçli tüketmek ve tasarruf etmektir. Tutumlu olmak, tasarrufun önemini kavramak ve kavratmak ulusal bir zorunluluktur.”
Haberler.com

Hakkında Yasemin Tutal

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*