yarimada.org yarimada.org yarimada.org
yarimada.org yarimada.org yarimada.org
9 Nisan 2020 Perşembe
SON HABERLER
URLA’DA ÜRETİCİ PAZARI

URLA’DA ÜRETİCİ PAZARI

Urla Belediyesi ve Urla Ziraat Odası Başkanlığı işbirliği ile haftanın Salı günleri halkın hizmetine açılacak olan Üretici Pazarın açılışı bugün Urla Cumhuriyet Meydanında gerçekleşti.

Üreticiden halka direkt satışın yapılacağı pazarda, üreticiler kendi ürettikleri ürünleri halkla buluşturacak. Tanzim satış yerine Üretici Pazarlarının kurulmasına vurgu yapan Urla Belediye Başkanı Sibel Uyar; “Ülke genelinde ithal ürünler getirerek Tanzim Satış yapılmasının sorunumuzu geçici olarak çözdüğünü hepimiz biliyoruz. Bu nedenle bizler de Urla’da tanzim satışımızı her Salı günü Cumhuriyet Meydanı’nda kuracağımız “Müstahsil Pazarı” ile yapmaya karar verdik” dedi.

“Üretima Teşvik Ettik”

Bereketli toprakları ile Tarih boyunca bizlere büyük nimetler sunan Urlamızda, yanlış politikalar ile çiftçimizin topraktan, üretmekten vazgeçmesinin önüne geçtik diyen Başkan Uyar; “Bölgemizde tarım üretimi ülke genelinin tam tersine artarken, başta enginarımız olmak üzere katma değeri yüksek yeni ürünlerin de üretimine geçtik. Büyükşehir Belediyemizin Yarımada Kalkınma Planıyla hayata geçen uygulamalarla tarım yeniden bölgemizin vazgeçilmezleri arasına girdi. Üreticimiz başta olmak üzere, esnafımız ve tüm halkımızın yararlandığı bir başka çalışmamız ise Uluslararası Enginar Festivalidir. Beşincisini önümüzdeki ay yapacağımız festival, enginar üretim alanlarında büyük artışlar sağlarken, çiftçimizin de can simidi oldu. 5 yıllık başkanlık görevim sürecinde, üreticimizin emeğinin karşılığını her geçen gün daha fazla bulması, üretilen ürünlerin katma değerinin artması konusunda Belediye olarak yaptığımız çalışmalarda bizlere en büyük desteği Urla Ziraat Odası verdi. Odamızın yeni Başkanı Muharrem Uslucan ile birlikte son günlerde çok tartışılan bir yokluğun önüne geçmek için yeni bir projeyi hayata geçirmeye karar verdik” ifadelerini kullandı.

“Alıcı ile Satıcıyı Direkt Buluşturuyoruz”

Urlalı üreticilerimiz bundan sonra kendi ürettikleri ürünleri halkımıza doğrudan burada satma imkanı bulacaklar. Alıcı ile satıcının doğrudan buluşacağı “MÜSTAHSİL PAZARIMIZ  aracı olmaksızın gerçekleşecek. Bildiğiniz gibi son beş yılda kurduğumuz Urla Kadın Girişimi Kooperatifi’nin yanı sıra bölgemizdeki örgütlü kooperatiflere de desteğimiz hep sürdü. Bu anlayışımızı şimdi Urla Ziraat Odamız ve Başkan Muharrem Uslucan ile bir adım öne götürüyoruz. Türkiye’de tarımın yeniden canlandırılması, İzmir ve Urla’daki gibi çiftçimizin topraklarına dönmesi üretimin artırılması ve üretim kültürünün çocuklarımıza, gençlerimize yeniden benimsetilmesi bugün yaşadığımız pahalılık, yokluğun tek çaresidir. Kısacası ürütmek, üretmek ve üretmek kurtuluşumuzdur.

Urla Ziraat Odası Başkanı Muharrem Uslucan ise gerçekleşen projenin çok güzel ve doğru olduğunu vurgulayarak, “Amacımız tarımın, üretimin bitmesini önleyip, üreticimize bir Pazar alanı daha oluşturarak, vatandaşlarımızın sağlıklı ve ucuz ürünleri almasını sağlamaktır. Emeği geçen herkese çok teşekkür ederim” dedi.

Hakkında Yasemin Tutal

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Değerli Okuyucularımız,

Bizden haber almak isterseniz lütfen e postanızı paylaşın.

You have successfully subscribed to the newsletter

Kaydınız oluşturulurken bir hata gerçekleşti. Lütfen daha sonra tekrar deneyiniz.

Yarımada.org Çeşme Seferihisar Güzelbahçe Urla Karaburun Haberleri will use the information you provide on this form to be in touch with you and to provide updates and marketing.