yarimada.org yarimada.org yarimada.org
yarimada.org yarimada.org yarimada.org
14 Ekim 2019 Pazartesi
SON HABERLER
PAKDEMİRLİ:” TARIM GÜNLÜK SİYASETE ALET EDİLMEMELİ”

PAKDEMİRLİ:” TARIM GÜNLÜK SİYASETE ALET EDİLMEMELİ”

Urla’da toplantı yapan Pakdemirli: “Tarım, günlük siyasete alet edilmemeli” dedi.

Pakdemirli şöyle devam etti:

”4,5 yıl daha seçim yok, herkes oturacak programına, projesine çalışacak.”

Bakan Pakdemirli, İzmir’deki temasları kapsamında Urla ilçesi Hakan Çeken Kültür Merkezi’nde muhtarlar, çiftçiler ve vatandaşlarla bir araya geldi.Seçimlere az zaman kaldığını hatırlatan Pakdemirli, parlamenter sistemle başkanlık sisteminin onayı çekişmesinin sona ermesi için bu seçimin önemli olduğunu söyledi.

Balıkçılarla ilgili yasa geliyor

Pakdemirli, çiftçilerin sıkıntılarını bildiğini ve bunların giderilmesi noktasında çalışma yürüttüklerini, balıkçılıkla ilgili de bir yasa çalışması yaptıklarını aktararak, “Merak etmeyin bu trolleri hallediyoruz, bu yasayı nisan ayı içerisinde çıkaracağız.” dedi.Seçimde Cumhur İttifakı AK Partili Belediye Başkan adayı Adıgüzel Demirel ve İzmir’de Nihat Zeybekci’ye destek isteyen ve daha sonra Seferihisar ilçesinde muhtarlar, STK temsilcileri, çiftçiler ve vatandaşlarla buluşan Pakdemirli; “Eksik taraflarımız var ama genel çerçeve olarak Türkiye tarımsal hasılada Avrupa’da birinci” dedi.

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, kadınlarla pişi yaptı. Daha sonra mahalle meydanındaki kahvehanede vatandaşlara seslenen Bakan Bekir Pakdemirli, köylerdeki üretimin önemine dikkat çekti. Kırsal kesimin kalkındırılması gerektiğini söyleyen Bakan Pakdemirli, köylerin boş kalması halinde, buzdolaplarının da boş kalacağını ifade etti. Pakdemirli, “Önümüzdeki 20- 25 yıl içerisinde tüm Türkiye’de yüzde 50 daha fazla gıdaya ihtiyaç olacak. Bunu da üretecek olan sizlersiniz. Tarım sektörü, günlük siyasete alet edilen bir sektör. Herkesin ağzında leblebi gibi çiğnediği bir sektör. Ama tarım, savunmadan daha önemli. Günlük siyasete alet edilmemeli.

Hakkında Deniz Şarman

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*