yarimada.org yarimada.org yarimada.org
yarimada.org yarimada.org yarimada.org
4 Ağustos 2020 Salı
SON HABERLER
Son Dakka!..Urla’da Tehlikeli Gerginlik

Son Dakka!..Urla’da Tehlikeli Gerginlik

Urla’da seçim bürosu açma hazırlığındaki Halkların Demokratik Partisi üyeleri ile çevrede toplanan yaklaşık bin kişi arasında gerginlik çıktı. Önlem alan polis, yakındaki BDP binasına da plastik sandalye fırlatan öfkeli kalabalığa biber gazıyla müdahale etti.

BİN KİŞİ HDP SEÇİM BÜROSUNA TEPKİ GÖSTERDİ

Bugün öğle satlerinde Urla Belediyesi’nin de bulunduğu meydanda, HDP ilçe başkanlığının bulunduğu binada seçim bürosunun açılışı için hazırlık yapıldı. Burada biraraya gelen yaklaşık 100 kişilik HDP’li gruba, çevrede toplanmaya başlayanlar tepki gösterdi. Meydanda toplanan bine yakın kişi, burada HDP’lilere izin vermeyeceklerini söyledi. Grup HDP ve PKK aleyhine sloganlar atmaya başladı.

POLİSTEN BİBER GAZLI MÜDAHALE

Grubun binaya doğru yönelmesi üzerinede, HDP’lilerin çevresinde önlem alan polis, grubu biber gazı sıkarak uzaklaştırdı. Gruptan bazı kişiler yakında bulunan BDP ilçe binasına giderek burada da tepkilerini sürdürdü. Gruptaki bazı kişiler hem HDP hem de BDP ilçe binalarına plastik sandelyeler fırlattı. Urla Dörtyol kavşağında HDP’nin seçim otobüsü taş yağmuruna tutuldu.

Hakkında Yasemin Tutal

2 yorum

  1. Urla lı sayın milliyetçi gençleri Sakaryalı Tatangalar olarak kutlar ve destekleriz.
    Darısı Kuşadasının başına(!)

  2. Tatanga şöyle demek istiyor,Milliyetçi gençler sayesinde Urla nın huzuru bozuldu Kuşadası ‘nınki de bozulursa çok sevinirim.Ben böyle anladım.Allah akıl versin

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*