yarimada.org yarimada.org yarimada.org
yarimada.org yarimada.org yarimada.org
18 Ağustos 2019 Pazar
SON HABERLER
Urla’da müzikli geceler

Urla’da müzikli geceler

İzmir Devlet Senfoni Orkestrası(IZDSO)eşliğinde “Sihirli Flüt” olarak adlandırılan dünyaca ünlü flüt solisti Şefika Kutluer, Urla Hakan Çeken Kültür Merkezi’nde konser verdi.

Urla Kaymakamlığı ve Urla Belediyesi işbirliği ile düzenlenen konsere; Urla Kaymakamı Murat Sefa Demiryürek ve Urla Belediye Başkanı Sibel Uyar’ın yanı sıra Belediye Başkan Yardımcısı Hüseyin Özdemir, Başkan Danışmanı Prof. Dr. Belgin Hoşsu, Belediye Meclis Üyeleri, Urla Jandarma Komutanı Cemil Erdemir, Uzun Ada Deniz Komutanı Necati Koray Salar, Urla İlçe Emniyet Müdürü Oğuzhan Şahin, Urla CHP İlçe Başkanı Bahri Yalaz, İzmir Devlet Senfoni Orkestrası Müdürü Ender Ünal, İzmir Devlet Senfoni Orkestrası Müdür Yardımcısı Sibel Aran, Urla Halk Eğitim Müdürü Burhanettin Karabulak, bürokratlar, sivil toplum örgütleri ve sanatseverler katıldı.

Şef Hakan Şensoy’un yönetiminde gerçekleşen konsere başkemancı Kartal Akıncı eşlik etti. Konserde; F.Borne, CarmenFantezi,CW. gluck “Orpheus” dance of theblessedSprits, C. Nielsen veAladdinSuit Op.34 eserleri seslendirildi.

Yaklaşık iki saat süren konserin sonunda usta sanatçı Kutluer, şef Şensoy ve başkemancı Akın teşekkür belgelerini ve çiçekleriniBaşkan Uyar, Kaymakam Demiryürekve Jandarma Komutanı Erdemir’den aldılar.

FlütüyleUrlalılar’a müzik ziyafeti sunan Kutluer, konserin ardından sevenlerine Cd’lerini imzaladı.

URLALIYLA HEP BERABER YOLA ÇIKMAYI HEDEFLİYORUZ

Türkiye’nin önde gelen orkestralarından biri olanİzmir Devlet Senfoni Orkestrası’nı ve usta sanatçı Şefika Kutluer’i Urla’da ağırlamaktan dolayı gurur duyduğunu dile getiren Demiryürek; “Urla’nın yapısını bozmadan sporuyla, sanatıyla, kültürüyle daha iyiye götürmek için Urlalılarla hep beraber yola çıkmayı hedefliyoruz. Bu başlangıç sayılabilecek gecelerden bir tanesi” diye konuştu.

Şubat ayı içerisinde Devlet Opera ve Balesi’nin Urlalılara dört program sunacağını söyleyen Demiryürek, İzmir Devlet Tiyatrosu ve Urla Belediyesi işbirliği ile Urla Atatürk Kültür Merkezi’nin Necati Cumalı sahnesi olarak devlet tiyatrosu

Hakkında Editör

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*