24 Mayıs 2018 Perşembe
Son Haberler
Urla’da İlk Kadın Belediye Başkan Aday adayı Sibel Uyar

Urla’da İlk Kadın Belediye Başkan Aday adayı Sibel Uyar

Sibel uyar müracatını yaptı İzmir’in kadın derneklerinin ve ciddi bir halk desteği ile ilçe binasına gelen sibel uyar Belediye Başkan aday adaylığı müracatını yaptı.
Temelde şeçilme hakkını bir kadın olarak kullanmanın yanı sıra bütçeyi kadınların düzelteceğine vurgu yapan Uyar’ın muracatını alan CHP Urla İlçe Başkanı Av. Yusuf BARATALI Urla’nın çağdaşlığının göstergesi olarak yapılan bu muracattan memnuniyetini dile getirdi.
İzmir kadın kuruluşları birliği Başkanı Emel Denizaslan’ı cesarertinden dolayı Sibel Uyarı kutlar tüm kadın adayların destekçisi olacaklarını vurguladı.
Ege kadın dayanışma vakfı sekreteri Pr.Dr. Belgin Hoşsu vakfın saymanı olan Sibel Uyarın özellikle bütçe konusundaki yeterliliğini vurgularken yanında olduklarını söyledi.
Ege Bölgeleri Kara Denizli Kadınlar Derneği yönetiminden Mesude Öney ve iş kadınları derneği başkan yardımcısı Berrin Demirtaş’tan tüm aday kasdınlarla birlikte siyasetin temizlenmesi için mucadele edeceğini vurguladılar.
Sibel Uyar’ın muracata eşi , babası ve oğlu ile gelmeside ayrı bir sempati yarattı.
Urla Belediyesi 1866 yılında kurulmuş olmasına rağmen Kurtuluş şavaşında Belediye ve Kaymakamlık binalarının yanması nedeniyle sadece iki belediye başkanın adı bilinmektedir. Ulu Önder Mustafa Kemal Atürk’ün önderliğinde Cumhuriyeti’in kruluşundan bu yana 14 belediye Başkanı görev yapmıştır. Kaybettiklerimize Allah’tan rahmet sağ olanlarada uzun ve şağlıklı ömürler diliyorum. Küçük bir ayrıntıya dikkatinizi çekmek isterim ki ;bu 16 Belediye Başkanın içinde sizlerinde bildiği gibi hiç kadın Belediye Başkanı yoktur.
Urla, tatarihi ile paha biçilemez tarihi güzellikler ve zenginliği ile, insan yaşamı için gerekli tün tarım ürünleri, özellikle bamyası , üzümü, bardacığı, zetin ve zenytinyağı ve illaki de sevecen sıcak dürüst samimi tüm insanları ile benim yaşamaya doyamadığım ve hizmet etmek istediğim memleketimdir.

Sibel Uyar kimdir?image
14.06.1971 yılında Urla’da 600 yıllık geçmişine dayanan bir ailenin mensubu olarak doğmuş , orta ve lise öğrenimini İzmir Özel Türk Kolejinde tamamladıktan sonra 1996 yılında ege üniversitesi mühendislik fakültesi gıda mühendisliği bölümünden mezun olmuştur.Evli ve bir çocuk annesidir.

Hakkında aty/editor

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*