yarimada.org yarimada.org yarimada.org
yarimada.org yarimada.org yarimada.org
6 Haziran 2020 Cumartesi
SON HABERLER

Urla’da Devlet Tiyatrolarını İzleyebileceğiz

Devlet Tiyatroları Urla’da sahne açıyor

Urla Belediyesi Atatürk Kültür Merkezi, Devlet Tiyatroları oyunları için perdelerini açıyor. Oyunları izlemek için şehir merkezine gitmek zorunda kalan Urlalı sanatseverler artık tiyatronun keyfini Urla’daki Atatürk Kültür Merkezi’nde yaşayacak.

Düzenlediği kültürel ve sanatsal faaliyetler ile dikkat çeken Urla Belediyesi, Devlet Tiyatroları İzmir Bölge Müdürlüğü ile protokol imzaladı.

Urla Belediye Başkanı Sibel Uyar ve Devlet Tiyatroları İzmir Bölge Müdürü Metin Oyman işbirliği protokolünü imzalayarak Urla ve Urlalılar adına mutluluklarını ifade ettiler.

URLA’DA SAHNE AÇMANIN HEYECANINI YAŞIYORUM

Tiyatro sanatını destekleri ile yaygınlaştırdığı için Urla Belediye Başkanı Sibel Uyar’a teşekkürlerini sunan Devlet Tiyatroları İzmir Bölge Müdürü Metin Oyman Urla gibi tarihi bir yerde Devlet Tiyatroları’nın yeni bir sahnesini açabilmenin heyecanını yaşıyorum” dedi.

TİYATRO İZLEMEK İÇİN ARTIK İZMİR’E GİTMEYE GEREK KALMADI

Urla’da sahne açılmasını sağladıkları için çok mutlu olduğunu belirten Urla Belediye Başkanı Sibel Uyar; “Yıllar önce tiyatro izlemek için buradan Konak’a, Karşıyaka’ya giderdik. Şimdi Urla için böyle bir karar vererek imza atıyor olmaktan onur ve gurur duyuyorum” diye konuştu.

İmza töreninde Urla Belediyesi’nin açmış olduğu tiyatro kurslarına eğitmenlik yapan, aynı zamanda Urla Belediyesi personeline de kurs veren Devlet Tiyatro Sanatçısı Sedat Şenoğlu ve Devlet Tiyatro Sanatçısı Serkan Kunter de bulundu.

Protokole göre Urla Atatürk Kültür Merkezi İzmir Devlet Tiyatrosu’nun oyunlarını sergilemek ve sergilenecek oyunların provalarını yapmak üzere İzmir Devlet Tiyatrosu Müdürlüğü’ne tahsis edildi.

Ayrıca geniş kadrolu oyunlar için de 750 kişilik kapasitesi olan Urla Hakan Çeken Kültür Merkezi tahsis edildi.

Hakkında Yasemin Tutal

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*