yarimada.org yarimada.org yarimada.org
yarimada.org yarimada.org yarimada.org
5 Haziran 2020 Cuma
SON HABERLER
Urla’da da Zumba Furyası

Urla’da da Zumba Furyası

Kansere ve birçok hastalığa karşı zumba

 

Zumba hocaları kanserle mücadele için İzmir’de bir araya geliyor. Kanserle Dans Derneği yararına 25 Aralık 2016 Pazar günü Zumbathon bir etkinlik düzenlenecek. 18.00 – 20.00 saatleri arasında, DESEM’in katkılarıyla İzmir’de Dokuz Eylül Üniversitesi Rektörlük Spor Salonu’nda yapılacak organizasyonu zumba eğitmenleriyle birlikte Ece Süeren Ok düzenliyor.

Latin danslarından ilham alınmış bir kardiyo ve dans çalışması olan zumbanın insan bedenine çok faydalı olduğunu söyleyen Ece Süeren Ok, 2012 yılından bu yana farklı dernekler yararına benzer birçok proje yaptı. Ok, Zumbathon’u şöyle anlattı: “Zumba ve Marathon kelimelerinin birleştirilmesiyle oluşan, normal bir dersten uzun süren ve tüm dünyada yapılan eğlenceli bir parti. Katılımcıların eğlenerek ve spor yaparak, bağışta bulunması amaçlanıyor. Düzenlediğimiz etkinliğe katılım ücreti de 20 TL. Yaratılan bu fon ile hasta yakınlarına yasal hakları konusunda bilinçlendirme çalışmaları yapılacak, hastalara da hayatlarına devam edebilmeleri için gereken destekler sağlanacak.”
Kanserle Dans Derneği Başkan Yardımcısı Güzin Yıldırım’ın da kendilerine destek verdiğini dile getiren Ok, www.kanserledans.org adresli web sitesinden aktarılanların kanserle mücadele edenlere ışık olduğunu belirtti.
Ok, “2016’nın son günlerinde, kanser hastalarına ve yakınlarına umut dolu bir 2017 yaratabilmek için herkesin desteğini bekliyoruz” dedi.

Kaynak : TÜRK SAĞLIK SEN İZMİR-1 NOLU ŞUBESİ

Hakkında Deniz Şarman

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*