yarimada.org yarimada.org yarimada.org
yarimada.org yarimada.org yarimada.org
5 Ağustos 2020 Çarşamba
SON HABERLER
Urla’da 23 Nisan Kutlamaları Cennet Mahallesinde Başladı

Urla’da 23 Nisan Kutlamaları Cennet Mahallesinde Başladı

Urlalı Roman çocuklar 23 Nisan’ı kutladı
Urla’da geçtiğimiz Mart ayında okula gidemeyen Roman çocuklara okul öncesi eğitim fırsatı sunmak amacıyla açılan ‘Urla Belediyesi Toplum Temelli Çocuk Oyun Odası’nın minik öğrencileri 23 Nisan kutlaması yaptılar.
Urla Belediyesi’nin Urlalı Romanlar için hazırladığı Cennet Mahallesi Projesi’nin eğitim bölümünü kapsayan çocuk oyun odası UNICEF, Avrupa Birliği ve Milli Eğitim Bakanlığı’nın destekleriyle oluşturulmuştu.
Sıra Mahalle’de gerçekleşen 23 Nisan kutlamasında saygı duruşu ve istiklal marşının ardından Toplum Temelli Çocuk Oyun Odası’nın öğrencileri 23 Nisan ve Atatürk konulu şiir, şarkı ve dans gösterileri yaptılar.
Roman çocukların sevgi seliyle karşılanan Urla Belediye Başkanı Sibel Uyar çocukların bayramını kutlayarak eğitim alan öğrencilerdeki gelişimleri öğrencilerin annelerinden dinledi. Ayrıca Çocuk Çalışma Odası’na kitaplık kuracaklarını belirten Uyar “Burada yaşayan çocukların eğitimi için elimizden gelen çalışmayı yapacağız. Çocuklar bizim geleceğimiz, onların mutluluğu bizim mutluluğumuz” diye konuştu. Kutlamanın ardından Urla Belediyesi minik öğrencilere hediye dağıttı.

Hakkında Yasemin Tutal

2 yorum

  1. 10 gun once 23 Nisan ve Ataturkun Izmir e gelmesi ile ilgili pek herkesin bilmedikleri yazmistim, ama yayinlanmamis.Uzuldum, surec olarak da uygun idi…Neyse….

  2. Deniz Barbaros ŞARMAN

    İskender bey, yazı bazen teknik nedenlerle elimize geçmemiş olabiliyor, bende çok üzüldüm sizden gelenleri taradım tekrar ama bulamadım., Lütfen kusura bakmayın, saygı ve sevgilerimizle..

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*