yarimada.org yarimada.org yarimada.org
yarimada.org yarimada.org yarimada.org
2 Haziran 2020 Salı
SON HABERLER
Urla’da  1. Urla Çocuk Sokak Şenliği

Urla’da 1. Urla Çocuk Sokak Şenliği

URLA 1. İZMİR URLA ÇOCUK SOKAK ŞENLİĞİ İLE CANLANDI

Urla Kaymakamlığı, Urla Belediyesi, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, TED Koleji Okul Aile Birliği, Türk Kızılayı Urla Şubesi ve İmaginarium ortaklığında Urla’da ilk defa yapılan 1. İzmir Urla Çocuk Sokak Şenliği, Urla’nın tarihi taş binalarıyla süslü Sanat Sokağı’nda çocukları bir araya getirdi.

Şenliğe; İzmir Valisi Mustafa Toprak, Urla Kaymakamı Murat Sefa Demiryürek, Urla Belediye Başkanı Sibel Uyar, İlçe Milli Eğitim Müdürü İzzet Gündüz, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Orhan Demiral, ilçedeki 14 okulun öğrencileri ve öğretmenleri ve sivil toplum örgütleri katıldı.

Canlı müzikler, oyunlar, animasyonları ile dolu dolu bir gün geçiren çocuklar, sergiler ve atölyeler ile sanatla iç içe olmanın keyfini yaşadılar. Birlik beraberlik ve kültür dayanışmasının yaşandığı gün de çocuklar “2 kitap getir 1 kitap al” sloganıyla kendi aralarında takas alışverişinde bulundular. Toplanan kitaplar ile Güneydoğu Anadolu’da kitaplık oluşturulacak.

Çocuk Şenliği’nden elde edilen gelir ile eylül ayında yapımının bitmesi planlanan eski 12 Eylül Parkı Birlik Parkı olarak yeniden Urlalıların hizmetine sunulacak.

YARIŞMADA BİRİNCİ OLAN ÖĞRENCİNİN RESMİ ŞENLİK AFİŞİ OLDU

“Urla Çocuk Şenliği, Afişini Sen Yap, Bisikleti Sen Kap” sloganıyla düzenlenen yarışmada birinci olan resim, şenliğin afiş tasarımında kullanıldı. Düzenlenen resim yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödüllerini Vali Mustafa Toprak takdim etti. Şenlikte olmaktan dolayı mutlu olduğunu ifade eden Toprak; “Kurtuluştan kuruluşa emeği geçen başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere şehit ve gazilerimizi rahmetle anıyoruz” diye konuştu.

DERECEYE GİREN ÖĞRENCİLER

Düzenlenen resim yarışmasında Şehit Kemal İlköğretim Okulu 1-B sınıfı öğrencisi Ceylin Çelimli birinci, Atatürk İlköğretim Okulu 1-A sınıfı öğrencisi Alya Seyhan ikinci, Atatürk İlköğretim Okulu 2-A sınıfı öğrencisi Elif Naz Mert üçüncü oldu.

1. İzmir Urla Çocuk Sokak Şenliği kapsamı dolayısıyla düzenlenen yarışmaya katılan çocukların resimleri Urla Atatürk Kültür Merkezi’nde görücüye çıktı.

Şenlik sonunda yapılan çekilişte ödül kazanan çocuklara ödüllerini Kaymakam Murat Sefa Demiryürek ve Başkan Sibel Uyar takdim etti.

İYİ Kİ SOYLU CUMHURİYET’İN ÇOCUKLARIYIZ

Şenliğe destek veren herkese teşekkür eden Başkan Uyar; “İyi ki soylu Cumhuriyetin çocuklarıyız. İyi ki Atatürk gibi bir lidere sahibiz, iyi ki liderimiz Atatürk bu günü çocuklarımıza armağan etti. İyi ki burada hep birlikte bugünü doyasıya yaşıyoruz” dedi.

Şenliğin oluşmasında emeği geçen herkese teşekkür eden Kaymakam Demiryürek; “ Veliler ve büyüklerle bu güzel günde sizlerle birlikte olmak çok güzel. Seneye tüm İzmir’i burada toplamaya gayret edeceğiz. Şenlikten elde edeceğimiz gelirle çocuk parkı yapacağız. Özellikle çocukların emeğiyle yapılmasının kıymeti var” ifadelerinde bulundu.

Vali Mustafa Toprak, Kaymakam Demiryürek ve Başkan Uyar, urla Sanat Sokağı’nda kurulan stantları ve esnafı gezerek, sohbet ettiler. Çocuklarla birlikte canlı müziğin keyfini çıkaran Başkan Sibel Uyar ve Kaymakam Murat Sefa Demiryürek, miniklerle fotoğraf çekilip, şenliğin tadını çıkardılar.

Hakkında Yasemin Tutal

Bir yorum

  1. YAVRULARIMIZIN CANLI GÖSTERİSİ…

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*