yarimada.org yarimada.org yarimada.org
yarimada.org yarimada.org yarimada.org
23 Ağustos 2019 Cuma
SON HABERLER
Urla’da 1.Çocuk Sokak Şenliği

Urla’da 1.Çocuk Sokak Şenliği

URLA 1. İZMİR URLA ÇOCUK SOKAK ŞENLİĞİ İLE CANLANACAK

Urla Kaymakamlığı, Urla Belediyesi, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, TED Koleji Okul Aile Birliği ve Türk Kızılayı Urla Şubesi ortaklığında Urla’da ilk defa yapılacak olan 1. İzmir Urla Çocuk Sokak Şenliği, Urla’nın tarihi taş binalarıyla süslü Sanat Sokağı’nda çocuklarla buluşacak.
Canlı müzikler, oyunlar, animasyonları ile dolu dolu bir gün geçirecek olan çocuklar, sergiler ve atölyeler ile 11.00 ve 17.00 saatleri arasında sanatla buluşacak.
Tüm çocukları şenliğe beklediğini ifade eden Urla Belediye Başkanı Sibel Uyar, Atamızın miras bıraktığı Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı çocuklara layıkıyla yaşatmak istediklerini söyledi.
ŞENLİĞİN AFİŞ TASARIMI YARIŞMADA BİRİNCİ OLAN ÖĞRENCİDEN
“Urla Çocuk Şenliği, Afişini Sen Yap, Bisikleti Sen Kap” sloganıyla düzenlenen yarışmada birinci olan resim, şenliğin afiş tasarımında kullanıldı. Dereceye giren ilk üç öğrencinin kazandıkları ödüller 26 Nisan Pazar günü düzenlenecek olan ödül töreninde Kaymakam Murat Sefa Demiryürek ve Belediye Başkanı Sibel Uyar tarafından takdim edilecek.

Düzenlenen resim yarışmasında Şehit Kemal İlköğretim Okulu 1-B sınıfı öğrencisi Ceylin Çelimli birinci, Atatürk İlköğretim Okulu 1-A sınıfı öğrencisi Alya Seyhan ikinci, Atatürk İlköğretim Okulu 2-A sınıfı öğrencisi Elif Naz Mert üçüncü oldu.

KİTAPLARINIZI DA ALIP GELİN

Öğrenciler arasında kitap takasının da yapılacağı şenlikte, 26 Nisan Pazar günü düzenlenecek olan çocuk şenliği için yarışmaya katılan bütün resimler şenlik süresince Urla Belediyesi Atatürk Kültür Merkezi’nde sergilenecek.

Hakkında Editör

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*