yarimada.org yarimada.org yarimada.org
yarimada.org yarimada.org yarimada.org
8 Ağustos 2020 Cumartesi
SON HABERLER
Urla Yürüyüş yolları, kaldırım ve 2300 sokak

Urla Yürüyüş yolları, kaldırım ve 2300 sokak

Heyecanlı bir seçim cancağızlarım kimin Belediye Başkanı olacağını yazmamak gerek ama ne işler yapacağını umud etmek serbest.

Urla ve İskele arasındaki tek olan ağaçlı yok var, bir de Kalabak kavşağınbdaki eski İzmir-Çeşme yolundaki sapak. Tam ortasında ise kaktüsçü döner kavşağın oradan, doğru Eminem huzur evi istikametinde giden yol. O yol asfaltlandı ve düzgünce asfaltlandı ama 2300 sokak delik deşik, tek sahil ile Kekliktepe’yi birbirine bağlayan yol.

6 ay kadar önce makyajımsı bir asfalt yapıldı ama heyhat yine hertaraf delik deşik cancağızlarım.

Karantina adasına güzel bir beş yıldızlı otel ve yat limanı, müze kurulur artık umalım.
Bir şehir planı yapılır google haritalarından bakılarak, tek sayfalık. Görülecek yerler arasında Anaksagoras parkı da bulunur. Kent merkezinde ücretsiz bir WC de yapar yeni başkan.b b2--800px--800px

Kaldırım medeniyet demektir Cancağızlarım. Urla’da ana caddede kaldırımların hali utanç verici durumda. İki resim bolca laftan daha çoğunu izah eder umarım. bb1--800px

Belki Belediye başkanlarının da isimleri yollardan kalkar ve ait oldukları yere Belediye içinde bir resimli-resimsiz panoya yerleşir. Yollara Anaksagoras , Neyzen Tevfik vs gibi isimler verilir.

Yıldız parkına örneğin öncü biliminsanı Anaksagoras ismi verilirse Urlalı gençler geçmişte bir hemşerilerinin dünyaya ışık tuttuğu bilinci ile yetişirler. Bugün çeşitli partilerin konvoyları inanılmaz gürültü yaptılar ve tahminim 300bin TL lik benzin mazot yaktılar Urla sokaklarında. Yazık, Günah. Kimin ne projesi var hatırlayan var mı?

Haydin bakalım, hayırlı seçimler cancağızlarım. Ülkede seçim neticeleri hayırlara vesile olur umalım. Hepimiz pazar akşamı bb1--800pxsaat 8 den sonra TV başında olacağız. Kalın sağlıcakla D Nalan.

Hakkında Mahmut Tolon

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*