yarimada.org yarimada.org yarimada.org
yarimada.org yarimada.org yarimada.org
10 Ağustos 2020 Pazartesi
SON HABERLER

Urla Sosyal Güvenlik, Meydan ve SSK Binası

 

 

Cancağızlarım, taksi durağının üstüne yıkılması beklenen bir mavi bina var Urla  meydanında. Mavi SSK binası.

 

Aliye Bozkurt Urla SGK nın “ablası” olarak Urla Merkez Müdürü’nün Karaburun bilgilendirme seyahatini yazdı.  Emekliler ve emekli olmak için çalışanlar için son derece faydalı bir hizmet emeği geçenleri kutlarım cancağızlarım..

 

Ben de birkaç soruyu tekrar sormak istiyorum yetkililere. Bu mavi bina SSK nın idi.  Depremde yıkılma tehlikesi var denilerek  4-5 yıl önce boşaltıldı.  Öylesine kaderine terkedildi. Yıkılma tehlikesi var idi ise altındaki taksi durağı ve meydanda dolaşanlara bir zararı olmaz mı yıkılırsa? Yok idiyse neden boşaltıldı?

 

Bu binada yetkili kim? Neden yıkılıp yeniden yapılmıyor veya yıkıp yeniden yapacak  veya ivedi yıkacak birine satılmıyor eğer inşaat için veya yıkmak için  imkan yok ise. Kimin sorumluluğunda yıllardır boş duruyor? Belediye’nin mi? SGK nın mı?

 

Meydan açıldı. Meydan açılmadan önce defalarca gölgelik gereksinimini yazdık yarımada.org da.  Hatta Büyük Şehirden gelip gölgelik için ölçü bile aldılar. Bu gölgelik yapılacak mı? Yoksa ağaçların 15-20  yılda büyüyüp yeter gölge vermesi mi beklenilecek?

Hemen her akşam saat 21 de canlı müzik var Urla Meydan’da, candan  kutlanılacak bir olay da bazen dozu sanki biraz fazla mı?

Bir de yılan hikayesi gibi bir Urla Meydan Saat hikayesi var onu da yakında tekrar yazacağım anlaşılan  Sağlıcakla kalın cancağızlarım. Dedikodu Nalan

Hakkında Mahmut Tolon

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*