yarimada.org yarimada.org yarimada.org
yarimada.org yarimada.org yarimada.org
8 Ağustos 2020 Cumartesi
SON HABERLER
URLA KENT KONSEYİ YENİ BAŞKANI HADİ BAŞMAN OLDU

URLA KENT KONSEYİ YENİ BAŞKANI HADİ BAŞMAN OLDU

14 Haziran Cumartesi günü yapılan Urla Kent Konseyi Olağan Genel Kurulu’nda gerçekleşen başkanlık seçiminde Hadi Başman Urla Kent Konseyi Başkanı seçildi.

Urla Kent Konseyi Genel Kurulu’na Urla Belediye Başkanı Burak Oğuz da katıldı. Başkan Oğuz, aktif üye sayısı birçok büyük ilçeden fazla olan Urla Kent Konseyi’nin önemine değinerek; , “ Mutluyum, çünkü aktif üye sayısı 450’yi bulan bir Kent Konseyimiz var. Bu durum Urla’mızın Yerel Demokrasi gelişimine oldukça önemli bir katkı sağlıyor.Mutluyum, çünkü Kent Konseyi Hazirun sayımız 109 ve bu sayı diğer ilçelere oranla oldukça fazla bir rakam. Urla; kentini seven, gelişimine önem veren, değerlerine sahip çıkan insanların yaşadığı bir kent” dedi. Atatürk Kültür Merkezi’nde gerçekleşen Genel Kurul’da 2 dönemdir Konsey Başkanlığı’nı yürüten Prof. Dr. Canan Balkır Divan Başkanı seçildi.

Başkan adayları olarak Hadi Başman ve Mehmet Ali Fırat’ın isimlerini yazdırdığı Genel Kurul’da daha sonra Mehmet Ali Fırat’ın adaylıktan çekilmesi ile Hadi Başman Urla Kent Konseyi Başkanı seçildi.

Yürütme Kurulu ise şu isimlerden oluştu; N.Kemal Ergun (49), Nurgül Saltuk (41), Ahmet Birol Aydınhan (39), Işık Erdoğan (34), Mualla Erkut (33), İsmail Sever (31), Zeki Tokgöz 831), CerenYap (30), Önder Şengüler (30)

Hakkında Deniz Şarman

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*