yarimada.org yarimada.org yarimada.org
yarimada.org yarimada.org yarimada.org
4 Ağustos 2020 Salı
SON HABERLER

Urla Kent Konseyi Engelliler Meclisi Kuruldu

Urla Kent Konseyi Engelliler Meclisi kuruldu. Urla Belediyesi Meclis Salonu’nda Engelli Meclisi üyeleri ve Kent Konseyi Yürütme Kurulu üyelerinden oluşan grup, ilk toplantısını yaptı.

Kurulduğu günden bugüne başta Kadın Meclisi olmak üzere, Gençlik Meclisi’nin de oluşumunu tamamlayan Urla Kent Konseyi, Engelli Meclisi’nin seçimli toplantısını gerçekleştirdi. seçim öncesi Kent Konseyi Yürütme Kurulu Başkanı M. Selçuk Karaosmanoğlu, Gençlik Meclisi Başkanı Orkun Kocabıyıkoğlu, Kadın Meclisi Başkanı Feyza Karaosmanoğlu ve Engelli Meclisi Kurucu temsilcisi Perihan Ekmen’in konuştuğu toplantı iyi dilekler ile başladı.

Türkiye’de yaklaşık 8 milyon engellinin yaşadığı bilgisi ile harekete geçen Urla Kent Konseyi toplantı sonucunda asil ve yedek yürütme kurulu üyelerini belirledi. Yürütme Kurulu asil üyeleri; Perihan Ekmen, Hacer Zeliha Tanser Oktay, Ayşe Karatepe, Harika Külçür, Ayşe Özkök Gürel, Seher Gülcan ve Jale Erkaya’dan oluştu.

Güllü Turan, Zeynep Gülcan, İhsan Eker, Faruk Ekmen, A. Tekin Akın, Beste Özerdem Karagöz, GökşinÜrkmez de yedek yürütme kurulu üyesi oldu.

Kent Konseyi Yürütme Kurulu Başkanı M. Selçuk Karaosmanoğlu’nun açık oy-açık sayım ile Engelli Yürütme Kurulu’na seçilen adayları tebrik etti.

IHA

Hakkında Yasemin Tutal

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*