yarimada.org yarimada.org yarimada.org
yarimada.org yarimada.org yarimada.org
29 Mayıs 2020 Cuma
SON HABERLER
Urla Kent Konseyi Çevre ve Sağlık Komisyon’undan İlgi çeken çalışması,. Haber : Ferda Gürsoy

Urla Kent Konseyi Çevre ve Sağlık Komisyon’undan İlgi çeken çalışması,. Haber : Ferda Gürsoy

Urla Kent Konseyi Çevre ve Sağlık Komisyon’undan İlgi Çeken Anket Çalışması,
Haber : Ferda Gürsoy

Dönem başından beri başarılı çalışmalar yapan Urla Kent Konseyi Çevre ve Sağlık Komisyonu şimdide , ilçemizde ve tüm Dünya’da yaygın bir sorun olan “naylon poşet sorunu” na el attı. Bununla ilgili olarak kaymaklık onayıyla başlattığı anket ve soruşturma halkımız tarafından ilgiyle karşılanırken, anket muhataplarından faydalı, değişik öneriler ve fikirler geldi.
Duyarlı vatandaşlarımız konuya hassasiyet gösterirken, bu konuda müeyyide uygulamanın zorunluluğunu, gönüllü takipçilerin uygulamayı kolaylaştıracağını, Alışverişlerinizde Verilen Poşetlerin Doğada Çözünen Maddelerden Yapıldığına Dikkat etmenin gerekliliğini, Poşet Kullanımının Deniz ve Kara Canlıları İçin Hayati Tehlike Yarattığı konusundaki soruları farkındalık içinde yanıtladı.
image

Temiz Poşetlerin Bir Merkezde Toplanması Projesini Destekleyen katılımcılar, bu konuda da değişik öneriler getirerek, internet ten ilginç ve yararlı “toplama merkezi” örnekleri verdiler..

Gösterilen ilgi üzerine Anketin rakamsal ve sosyal değerlendirmesi ve konuyla ilgili sonuç bildirgesi bir süre sonra daha detaylı olarak halkımıza sunulacaktır.

Hakkında Yasemin Tutal

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*