yarimada.org yarimada.org yarimada.org
yarimada.org yarimada.org yarimada.org
10 Ağustos 2020 Pazartesi
SON HABERLER

Urla Kekliktepe Haberleri. Kekliktepe’nin Üç Sorunu: Elektrik, İnternet,Sivrisinek

Kekliktepe’de bazı gelişmeler var. Malum Urla Kekliktepe Lucien Arkas’tan, Selami Gürgüç, Henry Dutilh den Hilmi Özkök Paşa’ya kadar ünülerin yaşadıkları semt. Mesa Urla Evleri, Sefaköy , Bryela evleri bu semtte.

Elektrik direkleri bir düzene sokuluyor. Bravo tedaş’a bir de hatlar yeraltına alında tam çağdaş bir hizmet olacak.. Yolun ortasındaki elektrik direkleri iptal ediliyor sadece beton alt kısımları kaldı onlar da önümüzdeki aylarda semtin ana caddesi konumundaki Kekliktepe caddesinden kaybolacaklardır.
http://www.yarimada.org/urla-kekliktepe-ve-tedasin-tuhafliklari.html Diğer kakliktepe haberlerimiz için sitenin en üstüne Kekliktepe yazınız.

Telekom da en yakında fiberoptik döşeyecekmiş. Malum bur yörede internet ihtiyacı çok ama kablolar hala bakır ve dizgün iletişim tam sağlanamıyor.

Geçen yaz yöredeki en büyük sorunlardan biri de sivrisineklerdi. Bryela evlerinin yanındaki dere betonlaşınca herhalde sivirineklerin doğal düşmanları kurbağalar, o microflorada yaşayan kuşlar kayboldular. Kasım başına kadar dayanılmaz bir sivrisinek istilası oldu. Herhalde seneye kimyevi önlemler alınacaktır.

İzmir’in sevilen doktoru, gastroenterolog, milli takım boks hekimi , ve Alsancak’taki özel gastroenteroloji dal merkezi İGEM in kurucusu Dr. Aziz Bocutoğlu ve eşi ressam Ayşe Bocutoğlu tam bir “karagünler dolu” ay yaşıyorlar. İkisi de hastalanmış ve ayrıca Dr. Aziz beyin ablasını geçen ay kaybetmişler. İkisinde de geçmiş olsun der ve başsağlığı dileklerimizi iletiriz.

Hakkında Mahmut Tolon

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*