yarimada.org yarimada.org yarimada.org
yarimada.org yarimada.org yarimada.org
8 Nisan 2020 Çarşamba
SON HABERLER
URLA Kadınlarından Farklı bir Açılım, Bilinçleri Silkeleyen bir Eğitim KİHEP

URLA Kadınlarından Farklı bir Açılım, Bilinçleri Silkeleyen bir Eğitim KİHEP

URLA Kadınlarından Farklı bir Açılım, Bilinçleri Silkeleyen bir Eğitim KİHEP

Kadınlarımızın Farklı bir Yönde Bilinçlendirilmesi Adına Çok Önemli Bir Eğitim KİHEP..

Urla’da güzel bir sonbahar.. Güzel bir avukat hanım Saadet Kayaalp kadınlarımıza onları dahada güzelleştirecek bir seminer başlattı..Bu seminer bugüne kadar alışılagelmiş seminerlerden farklı.. Fiziki anlamda güzelleştirmek değil, aydınlanma ve farkındalığın ortaya koyduğu daha önemli kalıcı bir güzellik bu..

SAADET KAYAALP
Urla’nın sevilen değerli avukatı, Kadın haklarının tanıtılmasını kendine misyon edinmiş bilinci yüksek bir KİHEP eğitimcisi.
Urla ve çevresinde ” kadın haklarını ” tanıtmayı gönüllü olarak öylesine candan benimsemişki, geçirdiği ev kazası sonucu beton alçıya girmiş ayağıyla bile eğitimi hiç bir şekilde aksatmamıştır.
Son derece samimi bir hava yaratarak devam edenleri sarıp sarmalayan ustaca üslubu, değerli bilgileri akılda kalıcı hale getirmekte, eğlenerek aktif katılımcı eğitimin güzel bir örneği yaşanmaktadır.

Gerçekten yararlandığımız bu eğitim çok değişik açılardan dünya görüşlerimize farklılıklar getirmiştir..

Şimdide sizleri KİHEP hakkında kısaca bilgilendirmek isterim.

KİHEP Nedir ? Neyi Amaçlar..

KİHEP gerek ulusal gerekse uluslararası düzeyde, yazılı ve sözlü yasaların kadınların yaşamlarını nasıl şekillendirdiği konusunda bilinçlenmesine, hakları ve yasaları öğrenmenin yanı sıra onlar karşısında eleştirel bir bilinç kazanmasına, hakları yaşama geçirme becerilerini edinmesine ve toplumsal değişimi harekete geçirme gücüne ulaşmasına yönelik bir eğitim programı.
Eğitimin ana hedeflerinden biri; katılımcıların cinsiyet ayrımcılığı ve kadının insan hakları ihlalleri konusunda bilinçlenmelerini sağlamak, bu ayrımcılığa ve ihlallere karşı mücadelede bağımsız kadın örgütlenmesinin ve kadın hareketinin önemini vurgulamak. Bu haliyle KİHEP, hukuk, eğitim, toplumsal cinsiyet, kişisel gelişim ve politik eylem gibi farklı alanlarda bir kesişme noktası oluşturuyor.

Kadının İnsan Hakları, Anayasal ve Medeni Haklar, Kadının ekonomik hakları , Kadına karşı şiddet ve aile içi şiddet, Şiddete karşı stratejiler ,
İletişim ( özellikle ben dili ) , Toplumsal cinsiyet rollerine duyarlı çocuk eğitimi ve çocuk hakları , Kadın ve cinsellik, Kadın ve doğurganlık, Kadın ve siyaset, Feminizm ve kadın hareketi , Kadın örgütlenmesi , Kadının ekonomik hakları gibi konuları kapsayan geniş kapsamlı eğitici programı gerçekleşmektedir.

Bu zorlu ve anlamlı mücadelede KİHEP’e ve eğitimcilerine başarılar diler memnuniyet ve teşekkürlerimizi bildiririz.

iPad’imden gönderildi

Hakkında Deniz Şarman

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Değerli Okuyucularımız,

Bizden haber almak isterseniz lütfen e postanızı paylaşın.

You have successfully subscribed to the newsletter

Kaydınız oluşturulurken bir hata gerçekleşti. Lütfen daha sonra tekrar deneyiniz.

Yarımada.org Çeşme Seferihisar Güzelbahçe Urla Karaburun Haberleri will use the information you provide on this form to be in touch with you and to provide updates and marketing.