yarimada.org yarimada.org yarimada.org
yarimada.org yarimada.org yarimada.org
9 Temmuz 2020 Perşembe
SON HABERLER

Urla çok sevdiği kaymakamını İstanbul’a uğurluyor

Bugüne kadar Urla’ya gelmiş en iyi kaymakam olarak nitelendirilen, yaptığı icraatlarla tüm Urlalıların kalbini fetheden Murat Sefa Demiryürek, İçişleri Bakanlığı’nın yayınladığı Mülki İdareler Yaz Kararnamesi ile Üsküdar Kaymakamlığı’na atandı. Demiryürek’ten boşalan Urla Kaymakamlığı makamına ise Van Vali Yardımcısı Önder Can atandı.

Urlalıların kalbinde çok özel bir yere sahip olan Murat Sefa Demiryürek, çalışkan, yardımsever, güleryüzlü kişiliği ve yaptığı icraatlarla Urla’da unutulmayacak izler bıraktı.

Önder Can kimdir?

1979 Manisa İli Kula İlçesi’nde dünyaya gelmiş ve ilk, orta ve lise öğrenimini Kula İlçesi’nde tamamlamıştır. 1995 yılında girdiği Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden 1999 yılında mezun olmuştur. Avukatlık tamamlamasına müteakip askerlik hizmetini uzun dönem Yedek Subay olarak tamamladıktan sonra açılan 91. Dönem Kaymakamlık sınavını kazanarak Uşak Valiliği Kaymakam Adayı olarak Mülki İdare Amirliği mesleğine intisap etmiştir. Adaylık döneminde sırasıyla Eskişehir-Mihalıççık ve Afyonkarahisar-Kızılören Kaymakam Vekilliği görevlerini yaptıktan sonra asaleten Burdur-Çeltikçi Kaymakamlığı, Ardahan-Çıldır Kaymakamlığı, Siirt Vali Yardımcılığı, Denizli-Bozkurt Kaymakamlığı’nda görev yaptıktan sonra 2015 yılında ilimize atanmıştır.

Hakkında Yasemin Tutal

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*