yarimada.org yarimada.org yarimada.org
yarimada.org yarimada.org yarimada.org
2 Haziran 2020 Salı
SON HABERLER

Urla Çeşmealtı’da “Tiyatro Sanat Evi” açıldı

“Tiyatro Sanat Evi” Urla’da açıldı

Emekli Devlet Tiyatroları Sanatçısı ve müdürlerinden Cengiz Yılmaz ile Yönetmen Yardımcısı eşi Canan Yılmaz Urla’ya yeni bir Tiyatro Sanat Evi kazandırdılar.

Çeşmealtı Güvendik Okul Caddesi’nde yer alan sanat evinin açılışına Urla Belediye Başkanı Sibel Uyar, 22. ve 23. Dönem CHP İzmir Milletvekili Bülent Baratalı, CHP Urla İlçe Başkanı Yusuf Baratalı ve tiyatro severler katıldı.

Açılışı, Başkan Sibel Uyar ve Bülent Baratalı gerçekleştirdi. Uyar, yaptığı konuşmada “Sanat Evi’nin işlevsel olması ve gerçek sanatı sürdürebilmesi için sizler gibi sanatçılara ihtiyacımız var. İnşallah herkes buradan mutlu ayrılır” dedi.

CEP TİYATROSU

OLACAK

Tiyatro Sanat Evi bir nevi cep tiyatrosu olacak. Cep tiyatrosunu ise oyunculuk, konservatuvara hazırlık, drama, doğaçlama, etkin ve güzel konuşma ( diksiyon), sahne provaları ve performansları, çocuk oyunları, bale- dans, resim-sergi atölyesi, piyano ve gitar dersleri oluşturuyor.

Tiyatro Sanat Evi’nde çocuklar ve gençler ilk sırada yerini alıyor. Çocuklar ülkemizin geleceği, ulusumuzun yarınıdır diyen Cengiz Yılmaz; “Çocuklarımızın kimi sanatçı, kimi bilim adamı, kimi yönetici, kimi başka bir meslek erbabı olacak. Onlar bizim çocuklarımız, ülkemizin geleceği, ulusumuzun yarınları. Çocuklarımıza sahip çıkmak, yarınlarımıza sahip çıkmaktır. Atalarımızın dediği gibi bugün ne ekersek yarın onu biçeceğiz. Çocukları sevmek, çocukları ciddiye almakla başlar” diye konuştu.

“Ne kadar hava, ne kadar güneş, ne kadar su, ne kadar müzik, ne kadar resim, ne kadar şiir, ne kadar sanat, ne kadar tiyatro gereksinimleri varsa, Tiyatro Sanat Evi’mizde”

Hakkında Yasemin Tutal

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*