yarimada.org yarimada.org yarimada.org
yarimada.org yarimada.org yarimada.org
21 Ağustos 2019 Çarşamba
SON HABERLER
Urla Çeşmealtı İçin Kayıp, Liman Projesi Durduruldu..

Urla Çeşmealtı İçin Kayıp, Liman Projesi Durduruldu..

Urla Çeşmealtı İçin Önemli Kayıp Liman Projesi Durduruldu..

Milletvekili Mahmut Atilla Kaya, CHP’li Büyükşehir ve ilçe belediyelerinin açtıkları davalar, sonucunda kente yapılacak 10 yat limanından 7’sinde sürecin durduğunu belirtti.

Başbakan Binali Yıldırım’ın İzmir için hazırladığı 35 projede 10 yat limanının yer aldığını kaydeden Kaya, “CHP’li Büyükşehir ve ilçe belediyelerinin açtıkları davalar, yaptıkları itirazlar sonucunda 10 yat limanından 7’sinde süreç durdu.” diyerek şöyle devam etti:
“Urla Çeşmealtı Yat Limanı İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından açılan dava sonucunda iptal edildi.
Bunun yanı sıra Bayraklı (Turan) Yat Limanı’nda İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından imar planına itiraz edildi. Şakran Yat Limanı’nda İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından imar planına itiraz edildi. Karşıyaka Yat Limanı’nda İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından imar planına itiraz edildi. Seferihisar Yat Limanı’nda CHP’li Seferihisar Belediyesi tarafından imar planına itiraz edildi.
Ayrıca İnciraltı ve Karaburun Yat Limanları’nın da ÇED süreci içinde yapılan itirazlar sebebiyle yapılabilme imkanı kalmadı. Kocaoğlu’nun daha önce kente yapılacak birçok yatırımda, birçok projede olduğu gibi yat limanları konusunda da engeller çıkartarak iş yaptırtmamayı amaçladığı bariz bir şekilde ortada. Biz Sayın Kocaoğlu’nun amacını çok iyi biliyoruz. Davalar açar, itiraz eder ve şehri canlandıracak olan bir çok proje zora girer” dedi..

Kaynak: İzmir

Hakkında Deniz Şarman

2 yorum

  1. İbrahim Yüncü

    Bence her işi bırakıp enerjimizi dere ıslahına harcayalım. Dere herhangi bir proje ile değil, doğru bir proje ile yani çevresi ile birlikte düşünülerek ıslah edilir ise en büyük iş başarılmış olur. Emek veren herkese saygılar.

  2. Zerrin Omuroğlu

    Yazık..

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*