yarimada.org yarimada.org yarimada.org
yarimada.org yarimada.org yarimada.org
4 Haziran 2020 Perşembe
SON HABERLER

Urla Belediye’sinde Sözleşme Toplu İş Sözleşmesi İmzalandı

URLA BELEDİYESİ’NDE YÜZLERİ GÜLDÜREN TOPLU İŞ SÖZLEŞMESİ İMZALANDI

Urla Belediyesi’nin 130 kadrolu işçiyi ilgilendiren toplu iş sözleşmesinin imza töreni Urla Belediyesi Meclis Salonu’nda gerçekleşti. Urla Belediyesi ve Disk Genel İş 4 Nolu İzmir Şubesi arasında imzalanan toplu iş sözleşmesinde emekten yana olan Urla Belediye Başkanı Sibel Uyar, kadrolu işçisinin maaşlarında yüzde 30’a varan zam yaparken, kıdem zammını da 20 kuruş yaptı.

Maaş zammına ek olarak sözleşmede eşine şiddet uygulayan işçinin maaşı 6 ay boyunca eşine ödenecek ibaresi konuldu.

İmza törenine; Urla Belediye Başkanı Sibel Uyar, Belediye Meclis Üyeleri, Disk- Genel Başkanı Kani Beko, Genel İş Mali İşler Daire Başkanı Cafer Konca, Disk Bölge Temsilcisi Memiş Sarı, Disk Ege Bölge Başkanı Deniz Sarı, Disk-Genel İş Sendikası 1 Nolu Şube Başkanı Engin Topal ve yönetim kurulu üyeleri, Disk-Genel İş Sendikası 3 Nolu Şube Başkanı Gürol Doğan ve yönetim kurulu üyeleri, Disk Genel İş Sendikası 4 Nolu Şube Başkanı Şükret Sevgener, Şube Sekreteri Aydın Tekin, ve yöneticileri, ,Disk-Genel İş Sendikası 5 Nolu Şube Başkanı Ali Haydar Kara ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Güzelbahçe Belediyesi Meclis Üyesi Keramettin Yüksel, Urla Belediyesi İşyeri Temsilcileri ve kadrolu işçiler katıldı.

“EMEĞİN HAKKININ TEŞEKKÜRLE ÖDENMEYECEĞİNİ ÇOK İYİ BİLİYORUM”

Sözleşmeyi yaparken bütçe sınırını sonuna kadar zorlayarak, en önemlisi de eşitliği göz önüne alarak oluşturduklarını belirten Başkan Sibel Uyar, önümüzde ki dönem işçilerin maaşlarında daha fazla iyileştirme yapacağına inandığı için sözleşmeyi 1 yıllık yapmak istediğini söyledi.

Uyar; “Biz bir aileyiz. Yaptığım her şeyi evimdeymişim gibi, ailemle paylaşıyormuşum gibi konuşuyorum. Eşime, anneme, babama ve oğluma nasıl davranıyorsam öyle davranmaya çalışıyorum. Ben bu işi gönülle yapıyorum. Herkesin de gönüllü yaptığına inanıyorum. Emeğin hakkının teşekkürle ödenmeyeceğini çok iyi biliyorum. Ben de işçi bir babanın çocuğuyum. İyi ki varsınız” ifadelerinde bulundu.

BU SÖZLEŞME TÜM TÜRKİYE’YE ÖRNEK OLACAK

Bizim görevimiz işçilerin ekonomik, demokratik ve sosyal haklarını korumaktır diyen Disk- Genel İş Başkanı Kani Beko; “Bizleri bir araya getiren Belediye Başkanımız, şube başkanlarımız ve emeği geçen tüm kardeşlerimize teşekkür ediyorum. Gerçekleştirmiş olduğumuz bu toplu iş sözleşmesi tüm Türkiye’ye örnek olur diye düşünüyorum. İşçilere, çalışanlara kollarımızı açtık sarılmak ve kucaklamak istiyoruz. Gelincik tarlasıyız biz, bize düşen görev barıştır, kardeşliktir. Toplu iş sözleşmesi çalışanlarımızın ailelerine, çocuklarına hayırlı olsun. Allah iyi günlerde harcamak nasip etsin” diye konuştu.

Disk Genel İş Sendikası 4 Nolu Şube Başkanı Şükret Sevgener; “İletişimi seven bu konuda katkı koymaya çalışan geldiği yeri unutmayan bizlere enerji veren, emekten yana ve kadın varlığının simgesi olan Urla Belediye Başkanımız Sibel Uyar’a ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

İmza töreninin ardından Disk- Genel İş Başkanı Kani Beko Başkan Uyar’a teşekkür plaketi ve çiçek takdim etti. Başkan Uyar, Disk- Genel İş Başkanı Beko’ya, Diske Genel İş Başkanlarına Urla’ya özgü olan hediyeleri sundu.

Hakkında Yasemin Tutal

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*