yarimada.org yarimada.org yarimada.org
yarimada.org yarimada.org yarimada.org
23 Ağustos 2019 Cuma
SON HABERLER
Urla Belediyesi Çalışanları Sahne Gurubu ilk Kez Seyirciyle

Urla Belediyesi Çalışanları Sahne Gurubu ilk Kez Seyirciyle

URLA BELEDİYESİ ÇALIŞANLARI TİYATRO GRUBU İLK KEZ SAHNE ALDI
Urla Belediyesi tarafından ilk kez gerçekleşen, Urla Belediyesi Çalışanları Tiyatro Grubu Urla Atatürk Kültür Merkezi’nde “İşimizi de Sanatımızı da Yaparız” oyunu ile sahne aldı.
Oyunu; Urla Kaymakamı Murat Sefa Demiryürek, Urla Belediye Başkanı Sibel Uyar, Başkan Yardımcısı Hüseyin Özdemir, Belediye Meclis Üyeleri ve Urlalı tiyatroseverler izledi.
İlk kez Urlalıların karşısına çıkan grubun yönetmenliğini İzmir Devlet Tiyatro Sanatçısı Sedat Şenoğlu’nu üstlendi. Oyunun oyuncuları arasında Dilek Bursalı, Ebru Ayhan, Engin Eser, Funda Benli, İlhan Korkmaz, İsmet Kınıs, Rukiye Taşkın ve Sevinç Bayer yer aldı.
9 ay önce çalışmaya başlayan, hem işini hem de sanatını yapan oyuncular izleyenlerin büyük beğenisini kazanarak ayakta alkışlandı.
O bir sanatçı, o bir Devlet Tiyatro Sanatçısı, o bir Sedat Şenoğlu diyerek yönetmen Şenoğlu’nu sahneye davet eden Urla Belediyesi Çalışanları Tiyatro Grubu oyuncularından Engin Eser; “9 ay önce çalışmalara başladığımızda hiç birşey bilmiyorduk. Sedat hocamız sayesinde şimdi bu noktaya geldik” ifadelerinde bulundu.
Eser,Urla Belediyesi çalışanlarından emektar Ahmet Erincik’i kaybetmenin derin üzüntüsünü yaşadıklarını dile getirerek, bu gece oynanan oyunu Erincik’e itaaf ettiklerini söyledi.
Oyunun sonunda oyunculara teşekkür belgesi ve çiçeği Kaymakam Murat Sefa Demiryürek ve Başkan Sibel Uyar takdim etti.
GÖZÜMDEN YAŞ GELE GELE İZLEDİM
Başkan Uyar; “ Kıymetli hocamız Sedat Şenoğlu ile birlikte bu işe ilk adım attığımızda Sedat Hoca Belediye çalışanları ile tiyatro yapmamızı önermişti. Bende olur mu bu iş demiştim. Bu gece ise gözümden yaş gele gele izledim. Çok keyif aldım. Harikaydınız. Hepinizi kutluyorum” diye konuştu.

Hakkında Editör

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*