yarimada.org yarimada.org yarimada.org
yarimada.org yarimada.org yarimada.org
9 Temmuz 2020 Perşembe
SON HABERLER
URLA BELEDİYE BAŞKANI BURAK OĞUZ FETÖ’DEN TUTUKLANDI

URLA BELEDİYE BAŞKANI BURAK OĞUZ FETÖ’DEN TUTUKLANDI

CHP‘li Urla Belediye Başkanı İbrahim Burak Oğuz FETÖ‘den tutuklandı. Edinilen ilk bilgilere göre, CHP’li Urla Belediye Başkanı İbrahim Burak Oğuz ‘un, mahrem imam olarak bilinen FETÖ’nün üst düzey yöneticileriyle telefonla görüştüğü tespit edildi ve bu gerekçeyle tutuklanıp cezaevine gönderildi.

Urla Belediye Başkanı İbrahim Burak Oğuz, Fetullahçı Terör Örgütü’ne (FETÖ) üye olduğu iddiasıyla tutuklandı.

“FETÖ iltisaklı olduğu” gerekçesiyle kapatılan İzmir Genç İşadamları Derneği (İGİD) yönetim kurulunun bir dönem üyesi olduğu belirtilen Oğuz, “örgütte sohbet hocalığı yapmak ve mahrem imamlarla da iletişim kurmakla” suçlandı.

Alınan bilgiye göre, 16.12.2019 günü öğle saatlerinde ifade vermek için İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı’na çağrılan Burak Oğuz uzun süren sorgusunun ardından gece geç saatlerde sevk edildiği sulh ceza mahkemesi tarafından tutuklandı.

Oğuz’un Buca F Tipi Cezaevi’ne konulduğu öğrenildi.

CHP İL BAŞKANI YÜCEL: BAŞKANIMIZLA DAYANIŞMA HALİNDEYİZ

Twitter hesabından açıklama yapan CHP İzmir İl Başkanı Deniz Yücel tutuklama kararına tepki gösterdi.

Yücel paylaşımında “Urla Bld. Başkanımız Burak Oğuz tutuklandı. Fetö’nün CHP’de yaşama şansı yoktur. Seçimle gelenlerin hukuk eliyle bertaraf edilmesini kınıyoruz. Başkanımızla dayanışma halindeyiz. Hukuki süreci takip ediyoruz. Yarın bu konuda ayrıntılı açıklama yapacağız” ifadelerine yer verdi.

Hakkında Deniz Şarman

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*