yarimada.org yarimada.org yarimada.org
yarimada.org yarimada.org yarimada.org
1 Haziran 2020 Pazartesi
SON HABERLER
Ürkmez’de Yeni İmar Planı

Ürkmez’de Yeni İmar Planı

DSİ’nin hazırladığı, Seferihisar Ürkmez Mahallesine ait imar planları vatandaşı zor duruma düşürdü.Ürkmez Mersinalanı Mahallesi’nde 40 kadar tapu sahibi vatandaş düzenlemede imzası bulunan Devlet Su İşleri’nin yaptığı planlama hatası sonrasında evlerini kaybetme tehlikesiyle karşı karşıya kaldı.

1980’li yıllardan bu yana bölgede ikamet eden hak sahipleri, DSİ’nin hazırladığı Ürkmez Barajı Sulama Alanı ve Rehabilitasyonu Projesi kapsamında evlerinin imar planı sınırlarından çıkartılmasıyla şoka uğradı. Cumhuriyet, Payamlı, Mersinalanı ve Bengiler Mahalleleri başta olmak üzere, ilçede toplam 233 hektarlık alanı kapsayan planlarda eski Ürkmez Beldesi’nde köy yerleşim alanı sınırları içerisinde kalan, 6084 Sokaktaki 25’i aşkın konut DSİ’nin olumsuz görüşüyle birlikte kazanılmış 0 haklarından oldu.

DSİ Bölge Müdürlüğü’ne itiraz eden ve mevcut yerleşim alanlarına yönelik söz konusu hatalı karardan dönülmesini isteyen vatandaşlar çabalarından ise bir türlü sonuç alamadı. Devlet Su İşleri 2. Bölge Müdürü Hayati Çelenk, şikayeti inceleyeceklerini söyledi.

Home

 

katre

Hakkında Yasemin Tutal

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*