yarimada.org yarimada.org yarimada.org
yarimada.org yarimada.org yarimada.org
5 Haziran 2020 Cuma
SON HABERLER
UREV’DEN TATİL MÜJDESİ, GENÇLERE SOKAK KÜTÜPHANESİ

UREV’DEN TATİL MÜJDESİ, GENÇLERE SOKAK KÜTÜPHANESİ

Urla Eğitim Vakfı kurulduğundan bu yana geçen kısa sürede etkili faaliyetlerini sürdürüyor. Tatilde gençleri okumaya yöneltmek gerçekten önemli bir görev.
Urev başkanı Hale Pekerten Emine Kutlay ve diğer değerli üyelerin aldıkları güzel bir karar gereği Çeşmealtı Denizli caddesi No = 23 (Mest Kafe’ye giderken köşede) “Sokak Kütüphanesi oluşturdular.

BU İLGİNÇ KÜTÜPHANEYE HERKESİ BEKLİYORUZ
Gençleri, çocuklarımızı ve onlara destek olan yakınlarını bu yararlı hizmetten yararlanırlar diye umuyoruz. Yararlanmanın yanı sıra destekde olmaları, ellerindeki kitapları değişime sunmaları bu hizmeti dahada anlamlı ve yaygın hale getirecektir.
Sokak Kütüphanesi’nin yeride çok güzel seçilmiş. Urla’nın o doğa harikası adalarını gözler önüne seren muhteşem panaroma..
Gençler ve yakınları bu manzara karşısında o güzel kitapları okurken okudukları kadar yazmakta gelecektir içlerinden.

UREV’ İN GENÇLERE BİR DİĞER HZMETİ
Geçtiğimiz hafta Urla Eğitim Vakfı 2. El Kermes standında kurdu. Gelecek bağışlarla ve elde edilen İYTE Üniversitesi öğrencilerine yiyecek desteği yapılacaktır. #urlaeğitimvakfı #urevtr #kermes #bağış
kabul etmekte ve hizmetlerine devam etmektedir.

URLA EĞİTİM VAKFI

UREV’in amacı; Çocuk ve gençlerimizin eğitim ve öğretimlerinde laik, çağdaş ve uygar olarak yetişmeleri ve meslek sahibi olmalarını sağlamaktır.

Urla Eğitim Vakfı Başkanı Hale Pekerten amaçlarının : “Çocuk ve gençlerin çağdaş ve evrensel kültürle donanmış Atatürkçü, laik, demokratik fikirleri benimsemiş emeğe saygılı toplumuyla barışık bireyler olarak yetişmesine ve meslek sahibi olmalarına katkıda bulunmak” olduğunu söyleyen UREV Başkanı Hale Pekerten hedefleri arasında öncelikle Urla’da okuyan ya da ailesi Urla’da olup Urla dışında okuyan başarılı ve maddi ihtiyaçları olan liseli ve üniversiteli gençlere eğitim bursu vermek, Urla yarımadasında uluslararası gençlik kampları çalışma atöyeleri kurarak gençlere eğitim ve tatil olanakları sağlamak ve bölgemizde özellikle kız öğrencilere pozitif ayırımcılık yaparak kız yurtları açmak olduğunu da belirtti.

Hakkında Deniz Şarman

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*