yarimada.org yarimada.org yarimada.org
yarimada.org yarimada.org yarimada.org
9 Nisan 2020 Perşembe
SON HABERLER
UREV AÇILIŞ KOKTEYLİ

UREV AÇILIŞ KOKTEYLİ

Urla Eğitim Vakfı’nın açılış kokteyli Urla Eski Tamirhane Binası’nda gerçekleşti. Açılışa, Urla Kaymakamı Önder Can, Urla Belediye Başkanı İ.Burak Oğuz,  Urev Başkanı Hale Pekerten ve çok sayıda eğitim gönüllüsü katıldı.

Amaçlarının “Çocuk ve gençlerin çağdaş ve evrensel kültürle donanmış Atatürkçü ,laik, demokratik fikirleri benimsemiş emeğe saygılı toplumuyla barışık bireyler olarak yetişmesine ve meslek sahibi olmalarına katkıda bulunmak” olduğunu söyleyen UREV Başkanı Hale Pekerten hedefleri arasında başarılı ve maddi ihtiyaçları olan liseli ve üniversiteli gençlere eğitim bursu vermek, Urla yarımadasında uluslararası gençlik kampları çalışma atölyeleri kurarak gençlere eğitim ve tatil olanakları sağlamak ve  bölgemizde özellikle kız öğrencilere pozitif ayırımcılık yaparak kız yurtları açmak olduğunu da belirtti.

En önemli yatırımın insana yapılan yatırım olduğunu belirten Urla Belediye Başkanı Burak Oğuz; “Bugün burada böylesine önemli bir yatırımı Urla’ya kazandıran, gençlerimize ve çocuklarımıza sahip çıkan Urla Eğitim Vakfı’na ve Vakfın değerli Başkanı Hale Pekerten’e ve yönetimine çok teşekkür ederim. Bizler bu yola çıkarken her zaman insana yatırım yapmamız gerekiyor dedik. Belediye Başkanlığı makamını bugün devraldım. Bu makamların gelip geçici olduğunu, önemli olan güzel izler bırakan işler yapmamız gerektiği bilincindeyim. Ulu önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün bizlere emanet ettiği Cumhuriyet, Atatürk İlke ve Devrimleri çerçevesinde sağlanacak her türlü yatırımda başta şahsım, sonra da Urla Belediyesi olarak her zaman yanınızdayım. Emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum” dedi.

Hakkında Deniz Şarman

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Değerli Okuyucularımız,

Bizden haber almak isterseniz lütfen e postanızı paylaşın.

You have successfully subscribed to the newsletter

Kaydınız oluşturulurken bir hata gerçekleşti. Lütfen daha sonra tekrar deneyiniz.

Yarımada.org Çeşme Seferihisar Güzelbahçe Urla Karaburun Haberleri will use the information you provide on this form to be in touch with you and to provide updates and marketing.