yarimada.org yarimada.org yarimada.org
yarimada.org yarimada.org yarimada.org
29 Mayıs 2020 Cuma
SON HABERLER
Türkiye’nin İlk Üç Boyutlu Yaya Geçidi Seferihisar’da

Türkiye’nin İlk Üç Boyutlu Yaya Geçidi Seferihisar’da

Türkiye’nin İlk Üç Boyutlu Yaya Geçidi Seferihisar’da

Türkiye’nin “Sakin Şehir Başkenti” unvanlı ilçesi Seferihisar, yine bir ilke imza attı.

Türkiye’nin “Sakin Şehir Başkenti” unvanlı ilçesi Seferihisar, yine bir ilke imza attı. Seferihisar Belediyesi, Sığacık 80. Yıl Cumhuriyet İlköğretim Okulu önüne, Türkiye’nin ilk üç boyutlu yaya geçidini yaptı.

AMAÇ KAZALARI ENGELLEMEK

Bu proje, trafikte çocukların dikkatini çekmek ve bu sayede hem yaya geçidi kullanımlarını arttırmak hem de okul önlerinde kazaları engellemek amacıyla uygulandı. Seferihisar’ın üyesi olduğu, “yaşamın kolay olduğu kentlerin uluslararası ağı” Cittaslow (Sakin Şehir)’un logosu olan salyangoz figürü kullanıldı.

ÖĞRENCİLERE BÜYÜK SÜRPRİZ

Üç boyutlu yaya geçidi, pazartesi sabahı okula giden öğrenciler için büyük bir sürpriz oldu. Buradaki üç boyutlu figürleri çok beğenerek öğrencilerin, karşıdan karşıya geçişlerde yaya geçidini kullanması gözden kaçmadı.

“ÇOCUKLARIN…”

Konuyla ilgili konuşan Seferihisar Belediye Başkanı Tunç Soyer; “Okul önleri, trafikte en hassas olunması gereken yollar. Çocuklar, okula giderken arkadaşlarıyla büyük bir heyecanla her yerden karşıya geçebiliyor. Biz çocukların yaya geçidi kullanmalarını arttırmak, hem de turistik açıdan çok önemli bir yer olan Sığacık ve Kale girişi öncesi Sakin Şehir’n sevimli bir logosunu koyarak bir güzellik katmak istedik. Bu projeyi gerçekleştirmemizi sağlayan Hazal Yeşilçam ve İzmir Pans ekibine teşekkür ediyorum.” dedi.

Üç boyutlu figürler, yoldan geçen arabalar tarafından görülemiyor. Sadece yaya geçidinden geçenler görebiliyor.

Hakkında Yasemin Tutal

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*