yarimada.org yarimada.org yarimada.org
yarimada.org yarimada.org yarimada.org
14 Ekim 2019 Pazartesi
SON HABERLER
TÜRKİYE BATIDAN DOĞUYA DOSTLUK, KARDEŞLİK ve BARIŞA ROBOTİKLE KAVUŞTU

TÜRKİYE BATIDAN DOĞUYA DOSTLUK, KARDEŞLİK ve BARIŞA ROBOTİKLE KAVUŞTU

Sivil Toplum Öncüsü Arzu Karaahmetoğlu Yıldırım;

Uzmanlar, 2023 Yılına kadar dünya ‘Robotik Kodlama’ bilenler ve

bilmeyenler diye ayrışacak diyor. Yıldırım, ‘Robotik Kodlama’ Üniversite öğrencisi, hedefi ilk-orta ve lise öğrencilerini

Eğitimci olarak bu zincire katmak.

Gönüllülük yaptığı Erzurum’un Tekman İlçesi’nin 2820 rakımlı Düzyurt Köyü, Şehit Ali Bulut İlk ve Ortaokul öğrencilerinin  ‘Dadaşlar Kodluyor’,  ‘Robotik Kodlama ve Proje’ Yarışmasında Bölgedeki 30 takım arasından , ‘En İyi İlham Verici Takım Şampiyonluk Ödülünü’ kazanması üzerine , köylerine gitti ve robotuyla ‘ROBOTİK KODLAMAYA’ teşvik etti.

Sosyal Farkındalık yaratmayı hedefleyerek, Sivil Toplumcu Doç. Dr. Levent Köstem’in evsahipliği yapmasıyla, Urla’da Köstem Zeytinyağı Müzesi’nde (KZMUrla)  programı hayata geçirdi.

‘Zeytin’le Yolculuk’ Çocuk Yaz Kampı’nda ,

Tekman Kaymakamı Kemal Karahan’ın Düzyurt Okulu’na sponsorluğu, İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin ana sponsorluğu, Urla Belediyesi, İzmir Ticaret Odası, Urla Doğal Sofra Gönüllüleri ve Kaşkaloğlu Göz Hastanesi, 360 Derece Araştırma Gurubu, İYTE İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü, EGE İnner Wheel  gibi pek çok kurumun destek verdiği kamp, 24 öğrenci, 3 gönüllü eğitmeni, 2 gönüllü genç asistanı ağırladı.

Erzurumlu öğrenciler Ege bölgesindeki Alaçatı 15 Eylül Mustafa Çapkan İlköğretim Okulu öğrencileri ve farklı okullardan öğrencilerle buluştular,1 haftaboyunca çadırlarda tam bir kamp havası yaşadılar.

Robotik Kodlama, ARDUİNO Matematik, Felsefe, Tarih, Müzik, Arkeoloji, Uzay Bilimi, Gazetecilik, Görsel Sanatlar, Güzel Sanatlar TV Programcılığı, Çevrecilik, Dil , Müzik eğitimi konularında eğitimlerin düzenlendiği kamp, çocuklar için sürdürülebilir bilimsel bir platform yarattı.

Urla Belediye Başkanı Burak Oğuz’un sorularıyla hedef mesleklerin seçildiği gözlemlendi. Konuşmacı: Gazeteci ve Televizyon Habercisi Korcan Korar ise Kariyer Planlaması, Ekip Çalışması, gazetecilik, TV Haberciliği ve Kurucu Liderimiz Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ü anlattı. Öğrencilerin sorularına cevap verdi.

Hakkında Tayfun Özel

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*