Toprak Sahne Tiyatro Festivali programı

Genel Kültür & Sanat Yerel Haber

6. Uluslararası Toprak Sahne Tiyatro Festivali 19-22 Temmuz tarihlerinde Urla’da sanatseverleri biraraya getirecek. Ulusal ve Uluslararası tiyatro ekiplerinin katılacağı festivalde bu yıl ilk defa bazı köylerde de sahne kurulacak. Sokak oyunlarının yanı sıra köylerde, festival süresince her akşam tiyatro gösterimleri olacak.

6. Uluslararası Toprak Sahne Tiyatro Festivali programı;

Burcu Aksakal

19 Temmuz Çarşamba

Atölyeler – 13.00 / 16.00 arası
(Festival Katılımcılarına açık)
Kımız Bozkır – Agusto Boal Tiyatrosu
Vecdi Sayar – Sinemadan Tiyatroya
Orhan Alkaya – Reji
Fatih Günay – Doğaçlama
Gökhan Bulut – Kelimeden Oyuna
Burcu Aksakal – Hareketten Eyleme
Hamit Demir – Sokak Tiyatrosu Estetiği
Rasim Aşın – Çocuk Tiyatrosu Felsefesi
Orçun Masatçı – Sokak Tiyatrosu
Farah Celil – Azerbaycan Tiyatrosu Üstüne
17.30 – Festival Açılış Korteji / Jandarma Kavşağı-Cumhuriyet Meydanı
18.30 – Açılış Konuşmaları
Amasra Sanat Akademisi / Halk Dansları Gösterisi
Urla Merkez
19.30 – Sokak Oyunları
Deneysel Tiyatro Komünü
Dumlupınar üniversitesi Tiyatro Topluluğu
Eskişehir Sanat Tiyatrosu
Sametheater
Ege Halk Tiyatrosu
Uzunkuyu Köy Meydanı
20.30 – Komşu Köyün Delisi / Hatay Kumbara Sanat G. M
Yazan: Üstün Dökmen / Yöneten: Mustafa Ölmez
Urla Demokrasi Parkı
22.30 – Katakulli / Sarıyer Belediye Tiyatrosu
Uyarlayan/Yöneten: M.Gökhan Bulut
Kamp Alanı
00:00 – Ustalarla Söyleşi – Yücel Erten

Cezmi Baskın

20 Temmuz 2017

Atölyeler – 13.00 / 17.00 arası
(Festival Katılımcılarına açık)
Kımız Bozkır – Agusto Boal Tiyatrosu
Vecdi Sayar – Sinemadan Tiyatroya
Orhan Alkaya – Reji
Fatih Günay – Doğaçlama
Gökhan Bulut – Kelimeden Oyuna
Burcu Aksakal – Hareketten Eyleme
Hamit Demir – Sokak Tiyatrosu Estetiği
Rasim Aşın – Çocuk Tiyatrosu Felsefesi
Orçun Masatçı – Sokak Tiyatrosu
Farah Celil – Azerbaycan Tiyatrosu Üstüne
Gülbahçe Köy Meydanı
18.30 – Sokak Oyunları
Deneysel Tiyatro Komünü
D.Ü. Tiyatro Topluluğu
Eskişehir Sanat Tiyatrosu
Özbek Köy Meydanı
16.30 – Çocuklar İçin Kukla Atölyesi / Marina Dimitrijević
18.30 – Keloğlan (Çocuk Oyunu) / Balıkesir Sanat Merkezi
20.30 – Katakulli / Sarıyer Belediye Tiyatrosu
Uyarlayan/Yöneten: M.Gökhan Bulut
Urla Demokrasi Parkı
22.30 – Yeraltı / Maltepe Belediye Tiyatrosu
Yazan: Aziz Nesin-Anton Çehov /Yöneten: Kubilay Erdelikara
Kamp Alanı
00:00 – Ustalarla Söyleşi – Cezmi Baskın

Yücel Erten

21 Temmuz 2017

Atölyeler – 13.00 / 17.00 arası
(Festival Katılımcılarına açık)
Kımız Bozkır – Agusto Boal Tiyatrosu
Vecdi Sayar – Sinemadan Tiyatroya
Orhan Alkaya – Reji
Fatih Günay – Doğaçlama
Gökhan Bulut – Kelimeden Oyuna
Burcu Aksakal – Hareketten Eyleme
Hamit Demir – Sokak Tiyatrosu Estetiği
Rasim Aşın – Çocuk Tiyatrosu Felsefesi
Orçun Masatçı – Sokak Tiyatrosu
Farah Celil – Azerbaycan Tiyatrosu Üstüne
İskele Pazar Yeri
18.30 – Sokak Oyunları
Deneysel Tiyatro Komünü
D.Ü. Tiyatro Topluluğu
Eskişehir Sanat Tiyatrosu
Sametheater
Çeşmealtı Gece Pazarı
18.30 – Kelo (Çocuk Oyunu) / Kaynaklar Köy Tiyatrosu
20.30 – Otobüs / Tiyatroda
Yazan: Stanislav Stratiev / Yöneten: Erkan Cılak
Urla Demokrasi Parkı
22.30 – Topuzlu / Efeler Belediye Tiyatrosu
Yazan: Hidayet Sayın /Yöneten: Emel Selek
Kamp Alanı
00:00 – Ustalarla Söyleşi – Semih Çelenk

22 Temmuz 2017

Atölyeler – 13.00 / 17.00 arası
(Festival Katılımcılarına açık)
Kımız Bozkır – Agusto Boal Tiyatrosu
Vecdi Sayar – Sinemadan Tiyatroya
Orhan Alkaya – Reji
Fatih Günay – Doğaçlama
Gökhan Bulut – Kelimeden Oyuna
Burcu Aksakal – Hareketten Eyleme
Hamit Demir – Sokak Tiyatrosu Estetiği
Rasim Aşın – Çocuk Tiyatrosu Felsefesi
Orçun Masatçı – Sokak Tiyatrosu
Farah Celil – Azerbaycan Tiyatrosu Üstüne
Yağcılar Köy Meydanı
18.30 – Sokak Oyunları
Deneysel Tiyatro Komünü
D.Ü. Tiyatro Topluluğu
Eskişehir Sanat Tiyatrosu
Demircili Köy Meydanı
16:00 – Çocuklara Kukla Atölyesi / Marina Dimitrijević
18.30 – Keloğlan (Çocuk Oyunu) / Balıkesir Sanat Merkezi
20.30 – Üç Tekerlekli Araba / Akademik Tiyatro Topluluğu
Yazan: Fernando Arrabal / Yöneten: Nuri Taş
Urla Demokrasi Parkı
22.30 – Otobüs / Tiyatroda
Yazan: Stanislav Stratiev / Yöneten: Erkan Cılak
Kamp Alanı
00:00 – Ustalarla Söyleşi – Turgay Tanülkü

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir