yarimada.org yarimada.org yarimada.org
yarimada.org yarimada.org yarimada.org
9 Temmuz 2020 Perşembe
SON HABERLER

TKB BİR PROJEYİ DAHA HAYATA GEÇİRİYOR

Türk Kadınlar Birliği Urla Şubesi yeni bir projesini daha hayata geçiriyor.  TKB Urla Şubesi Başkanı Ayşe Başkanoğlu gelecek nesiller için bir şeyler yapmak istediklerini belirterek; “Milli Eğitim ile yaptığımız görüşmeler sonrası İçmeler’de viran durumda bulunan Salih Koman İlköğretim Okulu için çalışmaya başladık. Böylece, otistik ve öğrenim güçlüğü çeken engelli çocuklarımızın eğitim göreceği bir okulu hayata geçirmek için yola çıktık. Okulumuz için tadilat çalışmaları yaptık. 7 sınıflık kapasiteyi 16 sınıfa çıkardık. Şimdi yepyeni güzel bir okulumuz var. Bu okulda 30 öğrenci eğitim görüyor. 24 Ekim’de açılışını yapacağız. Tüm gönül dostlarımızı açılışa davet ediyoruz.” dedi.

Başkanoğlu daha sonra kadınlara seslenerek şöyle dedi; “ Her gün onlarca kadının hayatını kaybettiği, yüzlercesinin şiddete maruz kaldığını görüyoruz. Kadınlarımız kendi ayaklarının üzerinde durabilirse, birlik olabilirse çok şey başarabiliriz.”

Esrar Koman Sümen Özel Eğitim Uygulama Okulu açılışı 24 Ekim günü saat 11:00’de okul bahçesinde düzenlenen bir tören ile yapılacak. (Adres: İçmeler Mah. Göçmen Cad. No:17 Urla İzmir)

Hakkında Deniz Şarman

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*